Trwa ładowanie...
d17hnud

Akt oskarżenia przeciwko pseudokibicom Cracovii. Zarzuty m.in. dla Magdaleny Kralki

W sumie chodzi o grupę 20 osób. Zdaniem prokuratury, działali oni w zorganizowanej grupie przestępczej skupionej wokół pseudokibiców Cracovii. Mieli bić, napadać, prać brudne pieniądze i handlować narkotykami wartymi setki milionów złotych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Magdalena Kralka jest poszukiwana od miesięcy
Magdalena Kralka jest poszukiwana od miesięcy (Policja)
d17hnud

Prokuratura Krajowa poinformowała, że do Sądu Okręgowego w Krakowie skierowano akt oskarżenia przeciwko 20 osobom. Wobec 19 oskarżonych zastosowane jest tymczasowe aresztowanie. Ostatnia na liście to poszukiwana przez policję Magdalena Kralka.

Grupą dowodzili bracia Adrian i Mariusz Z (ps. "bracia zieloni"). W związku z zastrzeleniem Adriana Z., w grudniu 2017 roku kierownictwo grupą przestępczą przejęła konkubina Mariusza Z. (tymczasowo aresztowanego) - Magdalena Kralka Kobieta handlowała także mieszkaniami należącymi do gangsterów. Teraz jest poszukiwana przez Interpol.

W środę informowaliśmy, że policja ma dla Magdaleny Kralki "prezent". O co chodzi? Odpowiedź TUTAJ.

d17hnud

W sumie grupa miała sprowadzić do Polski m.in. 5,5 tony marihuany wartej 88 milionów złotych oraz 120 kg kokainy o wartości 4,3 miliona euro.

Jak ustalił prokurator, zorganizowana grupa przestępcza działała w latach 2015-2018 na terenie Krakowa i innych miejscowości województwa małopolskiego, śląskiego, pomorskiego. "Jej członkowie zajmowali się popełnianiem przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu, mieniu, bezpieczeństwu publicznemu oraz wprowadzaniu do obrotu oraz obrotem substancjami psychotropowymi i środkami odurzającymi" - czytamy w komunikacie.

Zobacz też: Wiceminister PiS: Putin wycofał się z ataku na Polskę po stanowczej reakcji Polaków

d17hnud

Zabezpieczono majątek wart 9,5 mln zł

Członkowie grupy napadali na pseudokibiców wrogich ekip, a z zaprzyjaźnionymi (np. z Gdyni czy Poznania) wspólnie handlowali narkotykami.

W toku postępowania prokurator zabezpieczył majątek w postaci pieniędzy, ruchomości i nieruchomości na łączną kwotę ponad 9,5 miliona złotych. "Majątek został zabezpieczony od podejrzanych na poczet grożących im grzywien oraz przepadków" - podkreśla prokuratura.

d17hnud

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d17hnud

d17hnud
d17hnud
Więcej tematów