Trwa ładowanie...
dh2u2rq

Afera szczepionkowa. MZ: kilka osób zgłosiło się do wolontariatu

Szczepienia osób spoza grupy "0" w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym wywołały kontrowersje. Minister zdrowia Adam Niedzielskich zaapelował o "odpracowanie przywileju" w wolontariacie. - Zgłosiło się kilka osób - przekazał we wtorek Niedzielski.
Share
Afera szczepionkowa. MZ: kilka osób zgłosiło się do wolontariatu
Afera szczepionkowa. MZ: kilka osób zgłosiło się do wolontariatuŹródło: PAP, Fot: Paweł Supernak
dh2u2rq

- Kilka zaszczepionych poza kolejnością osób złożyło deklaracje, że chcą odbyć wolontariat i na zasadzie pewnego naprawienia sytuacji po prostu pomóc chorym i systemowi opieki zdrowotnej - powiedział we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski, pytany o poniedziałkowy apel do osób zaszczepionych w WUM.

- To pozytywny wątek w tej historii - stwierdził szef resortu zdrowia, nie podając nazwisk osób, które się zgłosiły do pracy w charakterze wolontariuszy.

- Mam nadzieję, że reakcja prof. Gacionga również wpisze się w ten kurs, sposób odpowiedzialnego podejścia i wykazania się odwagą cywilną - dodał Niedzielski, odpowiadając na pytanie o reakcję rektora WUM na poniedziałkowy apel o dymisję prof. Zbigniewa Gacionga.

dh2u2rq

Niedzielski wyjaśnił, że nie otrzymał do tej pory żadnej odpowiedzi.

Zobacz też: Afera szczepionkowa na WUM. Bartosz Arłukowicz komentuje

- Tej odpowiedzi oczekuję tylko jednej, więc czekam, kiedy to się wydarzy - mówił we wtorek szef resortu zdrowia.

dh2u2rq

- Z tego, co słyszałem, była zapowiadana jego dzisiejsza wypowiedź i ustosunkowanie się do moich wczorajszych oczekiwań, natomiast to do tej pory nie nastąpiło - dodał Niedzielski.

Szczepionka poza kolejką. MZ: kilka osób zgłosiło się do wolontariatu

Przypomnijmy: wśród zaszczepionych przez Centrum Medyczne WUM znaleźli się m.in.: były premier i obecny europoseł KO Leszek Miller z żoną, aktorzy: Krystyna Janda, Maria Seweryn, Wiktor Zborowski, Michał Bajor, Olgierd Łukaszewicz, Anna Cieślak i Radosław Pazura, satyryk Krzysztof Materna oraz dyrektor programowy TVN Edward Miszczak. W poniedziałek chęć pracy w charakterze wolontarusza zadeklarował m.in. aktor Wiktor Zborowski.

Minister Niedzielski na wtorek zwołał konferencję prasową ws. utworzenia Fundusze Kompensacyjnego. Minister przekazał szczegóły programu wypłat rekompensat za odczyny po szczepieniu przeciw koronawirusowi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dh2u2rq

Podziel się opinią

Share
dh2u2rq
dh2u2rq
Więcej tematów