Trwa ładowanie...
d15mys3
adam bielan

Adam Bielan o politykach opozycji: Szkoda, że w Polsce są tego rodzaju pożyteczni idioci

Adam Bielan odniósł się do kwestii bojkotu i tęczowych maseczek, które posłowie i posłanki z klubu Lewicy mieli na twarzy podczas uroczystości zaprzysiężenia prezydenta. - To scenariusz, z którego na pewno cieszy się Władimir Putin - powiedział rzecznik sztabu Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Adam Bielan o bojkocie i tęczowych maseczkach podczas zaprzysiężenia Andrzeja Dudy
Adam Bielan o bojkocie i tęczowych maseczkach podczas zaprzysiężenia Andrzeja Dudy (PAP)
d15mys3

Adam Bielan, goszcząc w radiu TOK FM, powiedział, że jego zdaniem Zgromadzenie Narodowe, czyli moment, w którym prezydent składa przysięgę na Konstytucję i obejmuje formalnie urząd na kolejne pięć lat, symbolicznie podtrzymując ciągłość państwa polskiego, to nie jest moment na tego rodzaju protesty.

- Nie mówię tylko i wyłącznie o maseczkach. Mówię o transparencie z błędem ortograficznym pani Jachiry, która postanowiła całej Polsce pokazać, że jest na bakier z polską ortografią - zaznaczył polityk.

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy. Adam Bielan o nieobecności polityków opozycji

Dodał, że opozycja w Polsce oczywiście ma prawo do sprzeciwu. - Moim zdaniem często przekracza granice, które powinniśmy obserwować w demokracji parlamentarnej - podkreślił, dodając, że w tym momencie politycy opozycji powinni sobie darować tego typu zachowania.

d15mys3

Zobacz wideo: Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy. Bartłomiej Sienkiewicz ostro o bojkocie. Leszek MillerMiller: słowa bezrozumne

Zdaniem Bielana, Ci parlamentarzyści, którzy nie stawili się podczas czwartkowych obrad Zgromadzenia Narodowego, złamali postanowienia. - Zgodnie z obowiązkami, które są w ustawie o wykonywaniu mandatu posła i senatora do obowiązków posłów i senatorów jest uczestnictwo w posiedzeniach Sejmu i Senatu oraz Zgromadzeniu Narodowym - przypomniał.

- To jest bardzo szkodliwe działanie dla Państwa polskiego - powiedział polityk, dodając, że z takiego scenariusza z pewnością cieszy się Władimir Putin. - Szkoda, że w Polsce są tego rodzaju pożyteczni idioci, którzy w takich scenariuszach niekorzystnych dla naszego kraju biorą udział - spuentował.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d15mys3

Podziel się opinią

Share
d15mys3
d15mys3
Więcej tematów