Trwa ładowanie...
d166dex

Adam Bielan: "Będzie nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym"

- Jest pomysł, aby przygotować nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym. Niedługo projekt będzie procedowany w parlamencie - zapowiedział w poniedziałek Adam Bielan, wicemarszałek Senatu.
Share
Adam Bielan zapowiada zmiany w ustawie o SN
Adam Bielan zapowiada zmiany w ustawie o SNŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Paweł Małecki
d166dex

Jak stwierdził Adam Bielan, który w poniedziałek był gościem radiowej Trójki, ma to być reakcją na postanowienie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z 19 października. Dotyczyło ono zawieszenia stosowania przepisów o Sądzie Najwyższym aż do czasu wydawnia wyroku przez trybunał. Chodz m.in. o przywrócenie wysłanych na emeryturę sędziów SN oraz powstrzymanie się od powoływania noego prezesa tego sądu.

Polityk PiS podkreślił, że kształtowanie ustroju sądów jest wyłączną kompetencją państw członkowskich Unii. - Polska z tej kompetencji nie zrezygnuje. Natomiast oczywiście powstaje pytanie, jak zareagować na zabezpieczenie, bo nie mamy jeszcze do czynienia z wyrokiem TSUE - Stwierdził wicemarszałek Senatu.

W podobnym tonie wypowiedał się w środę Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości. Powiedział, że wykonanie przez Polskę postanowienia TSUE o zabezpieczeniu wymaga zmiany polskiego prawa, bo w tej chwili nie ma do tego podstawy prawnej.

d166dex

Źródło: Trójka

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d166dex

Podziel się opinią

Share
d166dex
d166dex
Więcej tematów