Absurdalne powitanie Rosjan. W Białorusi przeszli samych siebie

Do sieci trafiło nagranie pokazujące, w jaki sposób powitani zostali rosyjscy żołnierze w Białorusi. Sytuacja była nieco groteskowa - Rosjanin otrzymał chleb i sól. Mężczyzna po przełknięciu kęsa, złożył głośną deklarację.

Rosyjski żołnierz został powitany w Białorusi chlebem i solą.
Rosyjski żołnierz został powitany w Białorusi chlebem i solą.
Źródło zdjęć: © Twitter
oprac. DAS

Wideo opublikowała na Twitterze Hanna Liubakowa. Niezależna białoruska dziennikarka określiła to, co przedstawia nagranie, "bardzo słabym przedstawieniem".

Na nagraniu widać trzy osoby. Jedną z nich jest kobieta trzymająca paterę z dużym bochenkiem chleba. Jest ona ubrana w mundur z naszywką w postaci białoruskiej flagi. Sytuacja jasno pokazuje, że ma to być forma powitania rosyjskich żołnierzy w Białorusi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Białoruś może zagrozić Ukrainie? Polski weteran jednoznacznie o Łukaszence

Stojący obok mężczyźni nie kryją swojej radości i uśmiechają się przy tym od ucha do ucha. Po spróbowaniu chleba, jeden z nich wykrzykuje, że "odwdzięczy się za ten kawałek chleba". Wygląda jakby zwracał się do szerszej grupy osób.

Samą deklarację skomentowała wspomniana Liubakowa, która napisała: "Nie, dziękuję, po prostu opuść natychmiast mój kraj".

Rosja ściąga swoje siły do Białorusi

O tym, że Rosja wojskowo ma być obecna w Białorusi w większej skali, zdecydowali kilka dni temu Aleksandr Łukaszenka i Władimir Putin. Miało chodzić o decyzję ws. rozmieszczenia wspólnej regionalnej grupy wojsk. Taką informację podawała wówczas rosyjska agencja propagandowa Ria Novosti.

Łukaszenka, wpisując się we własną propagandę, tłumaczył to zagrożeniem płynącym z Zachodu. - W związku z zaostrzeniem się na zachodnich granicach Państwa Związkowego zgodziliśmy się na rozmieszczenie regionalnego ugrupowania Federacji Rosyjskiej i Republiki Białorusi - mówił prezydent Białorusi.

Bądź na bieżąco z wydarzeniami w Polsce i na wojnie w Ukrainie, klikając TUTAJ

Źródło: Twitter, WP Wiadomości

Źródło artykułu:WP Wiadomości
wojna w Ukrainiebiałoruśrosja

Wybrane dla Ciebie