Trwa ładowanie...
d32xl1i

Abp Kowalczyk: księża nie powinni się mieszać w wybory

Zadaniem księży nie jest mieszać się w propagandę wyborczą - powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" abp Józef Kowalczyk, który od 26 czerwca rozpocznie pełnienie funkcji prymasa.

Share
d32xl1i

Mówiąc o tematach priorytetowych w swojej działalności jako prymasa stwierdził, że przede wszystkim będzie to obrona "wartości chrześcijańskich, które są u podstaw egzystencji narodu i państwa polskiego" oraz domaganie się respektowania godności osoby ludzkiej. Drugim zadaniem jest obrona rodziny, "bo jeżeli przegramy sprawę rodziny - wszystko przegramy".

Nawiązując do gorącego, przedwyborczego okresu, w którym swój temperament polityczny ujawniają także księża i biskupi, powiedział, że "zadaniem duchownych nie jest mieszać się w propagandę wyborczą i wskazywać, na kogo głosować, ale pracować nad prawymi sumieniami ludzi".

Za największy problem polskiego Kościoła uznał fascynację "towarem" zewnętrznym. Powiedział, że "Polska ma wiele wartości, których powinna być świadoma, szanować je i dzielić się z innymi".

d32xl1i

Podziel się opinią

Share
d32xl1i
d32xl1i
Więcej tematów