Trwa ładowanie...
d2bomhc

75. rocznica wyzwolenia Auschwitz-Birkenau. Poruszające słowa dyrektora Muzeum

Ponad milion osób obserwuje konto Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau na Twitterze. Poinformował o tym w specjalnym nagraniu wzruszony dyrektor placówki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oświęcim. Przygotowania do 75. rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, namiot ustawiony nad Bramą Śmierci byłego obozu, 21 stycznia 2020 r.
Oświęcim. Przygotowania do 75. rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, namiot ustawiony nad Bramą Śmierci byłego obozu, 21 stycznia 2020 r. (East News, Fot: Beata Zawrzel/REPORTER)
d2bomhc

"To wy wszyscy sprawiliście, że to się stało" - napisał Piotr Cywiński.

- Jestem głęboko poruszony wsparciem ludzi z całego świata, którzy wspólnie z nami upamiętniają ofiary Auschwitz - powiedział na specjalnym nagraniu dyrektor Miejsca Pamięci.

Piotr Cywiński przypomniał wszystkim, którzy obserwują konto Auschwitz, jak wielka odpowiedzialność spoczywa na nich i wszystkich współczesnych, którzy chcą pamiętać i przekazywać kolejnym pokoleniom wiedzę o tym, co zdarzyło się podczas II wojny światowej w tym miejscu.

d2bomhc

- Świadczenie o tej ludzkiej tragedii to nasza odpowiedzialność - dodał dyrektor Muzeum.

We wcześniejszym wpisie na Twitterze możemy przeczytać, że przyłączenie się do wirtualnej społeczności tych, którzy obserwują działania władz Muzeum jest pierwszym krokiem.

"Wszyscy musimy szanować ofiary, poznawać fakty i patrzeć na tę tragiczną historię ludzkości jako ważne ostrzeżenie i wezwanie do odpowiedzialności moralnej" - czytamy.

Jest też wezwanie do działania: "Pomyśl: >>Co mogę zrobić, aby uczynić nasz świat lepszym i bezpieczniejszym miejscem?<< I zacznij to robić. Teraz."

d2bomhc

W poniedziałek, 27 stycznia przypada 75. rocznica wyzwolenia KL Auschwitz-Birkenau.

Tego dnia do Oświęcimia przyjadą przedstawiciele polskich władz, zaproszeni goście w Europy i z całego świata. Najważniejsze miejsce w specjalnie przygotowanym namiocie, tuż obok Bramy Śmierci, zajmą Ocaleni. Tego dnia do miejsca kaźni ma przyjechać prawie 200 tych, którzy przeżyli obóz koncentracyjny.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Śmiercionośny wirus w Chinach. Wzrasta liczba ofiar

d2bomhc

Podziel się opinią

Share
d2bomhc
d2bomhc