Trwa ładowanie...

60 wypadków BOR za rządów PO? Ostatni z udziałem VIP-a miał miejsce za panowania PiS

W miniony czwartek Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych wyliczał wypadki BOR za czasów rządów PO i PSL. W poniedziałek dziennikarz Roman Osica przypomniał, że ostatni wypadek, w którym ranny został VIP miał miejsce w 2007 roku. W czasie poprzednich rządów... PiS.

Share
60 wypadków BOR za rządów PO? Ostatni z udziałem VIP-a miał miejsce za panowania PiS
Źródło: PAP, Twitter
d35zzyx

O "nieuzasadnionym ataku na rząd" mówił w czwartek wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński o awanturze wokół wypadku kolumny BOR z udziałem premier Beaty Szydło. "Za rządów PO i PSL doszło do 60 zdarzeń drogowych z udziałem Biura Ochrony Rządu" - przypomniał z mównicy sejmowej. W poniedziałek do debaty włączył się dziennikarz Radia Zet Roman Osica. Przypomniał, że do ostatniego wypadku, w którym ranny został VIP doszło w 2007 roku. To okres... poprzednich rządów PiS.

Wtedy ranny został ówczesny (i obecny) minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Służbowe bmw zderzyło się z cywilną toyotą w centrum Warszawy. W wyniku zdarzenia trzeba było opatrzyć złamaną rękę ministra. Co ciekawe, również wtedy wiceministrem spraw wewnętrznych był... Jarosław Zieliński, o czym przypomniał Osica.

O innym aspekcie incydentu przypomniał przy okazji poseł PO Krzysztof Brejza. Odpowiadając na twitt Osicy, opisał sytuację lekarza, który opatrywał ministra Ziobrę. Miał on być kilka miesięcy wcześniej zatrzymany przez CBA. Został uniewinniony w 2011 roku.

d35zzyx

Podziel się opinią

Share
d35zzyx
d35zzyx
Więcej tematów