Trwa ładowanie...

28. Finał WOŚP 2020. Franciszkanie: Rycerz Niepokalanej nie wspiera orkiestr przemocy

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów Niepokalanej zamieściło w mediach społecznościowych grafikę z serduszkiem. Franciszkanie są przeciwni WOŚP i marszom organizowanym przez Strajk Kobiet.

Share
28. Finał WOŚP 2020. Franciszkanie: Rycerz Niepokalanej nie wspiera orkiestr przemocy
Źródło: Facebook.com, Fot: Facebook
d3y9a3v

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów Niepokalanej opublikowało post na Facebooku. Na grafice widać czerwone serduszko podobne do tego, które rozdawane są osobom wspierającym WOŚP. W środku umieszczono napis: "Rycerz Niepokalanej nie wspiera żadnych orkiestr przemocy ani czarnych mszy".

Czarnymi marszami określano ogólnopolskie Strajki Kobiet w 2016 roku, które powstały po odrzuceniu przez Sejm ustawy liberalizującej prawo aborcyjne. Jednocześnie do dalszych prac w komisji skierowano projekt zakazujący przerywania ciąży.

W opisie, który zamieścili franciszkanie zacytowano Świętego Maksymiliana Kolbego. "Niechże on [Różaniec] stanie się mieczem każdego Rycerza i Rycerki Niepokalanej, jak Jej medalik jest zabijającą zło kulką" - napisano.

Zobacz też: WOŚP 2020. Wicerzecznik PiS przyszedł do studia bez serduszka, wyszedł już z nim

W komentarzach pod postem autor Wydawnictwa zarzuca Jerzemu Owsiakowi, że "wspiera aktywnie aborcję". "Jedne dzieci są ratowane, a inne zabijane. Czy może katolik popierać aborcję?" - pisze katolickie wydawnictwo. W nawiązaniu do słów franciszkanina napisano, że "piętnował zawsze bardzo otwarcie błędne ideologie".

To nie pierwszy kontrowersyjny wpis franciszkanów. Poprzednio oburzenie internautów wzbudziła fotografia kilkuletniego dziecka z bronią i obrazem Jezusa. Głośnym echem odbiło się też zdjęcie dziewczynki, które opublikowano po premierze filmu Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3y9a3v

Podziel się opinią

Share
d3y9a3v
d3y9a3v
Więcej tematów