ycipk-1z3z56

22 czerwca niejawne posiedzenie komisji obrony nt. Smoleńska

W czwartek, 22 czerwca, odbędzie się - w trybie niejawnym - posiedzenie sejmowej komisji obrony z udziałem członków rządowej podkomisji ds. katastrofy smoleńskiej - taki komunikat przekazał szef komisji Michał Jach z PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
22 czerwca niejawne posiedzenie komisji obrony nt. Smoleńska
(PAP, Fot: Jacek Turczyk)
ycipk-1z3z56

Tematem obrad ma być raport podkomisji dotyczący przyczyn katastrofy smoleńskiej. - Wiem, że na pewno będzie prawie cała podkomisja, będą również jej eksperci - powiedział poseł Jach. Według niego, na posiedzeniu sejmowej komisji obrony pojawi się też zapewne ktoś z kierownictwa MON - albo sam minister Antoni Macierewicz. albo któryś z jego zastępców.

Poseł PiS wyjaśnił, że powodem zwołania obrad komisji w trybie niejawnym jest charakter materiałów, które komisja będzie omawiać. - Dostaliśmy materiały z klauzulą "zastrzeżone" i to nakłada na mnie określone zadanie - wyjaśnił polityk.

Zdaniem Jacha, podkomisja lub kierownictwo MON prawdopodobnie ustosunkuje się m.in. do ubiegłotygodniowego materiału TVN24. Stacja podała, że badań Wojskowej Akademii Technicznej dotyczących katastrofy smoleńskiej, które powstały na zlecenie rządowej podkomisji, wynika co innego, niż podkomisja zaprezentowała 10 kwietnia tego roku. Chodzi m.in., o to, czy Tu-154M po utracie części skrzydła mógł dalej lecieć, czy nie.

ycipk-1z3z56

Poprzednie posiedzenie komisji Obrony Narodowej 8 czerwca zostało odwołane. Mieliśmy w jego trakcie poznać dotychczasowe ustalenia i raport z pracy Podkomisji do ponownego zbadania katastrofy samolotu Tu-154M. P.o. przewodniczącego podkomisji dr Kazimierz Nowaczyk zapowiadał wówczas, że posiedzenie odbędzie się w innym terminie. Wyjaśniał wówczas, że o odwołaniu posiedzenia zadecydowały "przyczyny obiektywne, kwestie organizacyjne".

Polub WP Wiadomości
ycipk-1z3z56
ycipk-1z3z56