Trwa ładowanie...
d44tbm0

2 mld zł dla TVP. Jest decyzja prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję ws. ustawy przyznającej 2 mld zł mediom publicznym. - Nie miałem wątpliwości, że pieniądze są niezbędne do funkcjonowania mediów pubicznych - podkreślił. Poinformował, że podpisze ustawę, ale na pewnych warunkach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda czekał z ogłoszeniem decyzji niemalże do końca
Andrzej Duda czekał z ogłoszeniem decyzji niemalże do końca (PAP)
d44tbm0

Na konferencji prezydent pojawił się z premierem. - Sprawę potraktowałem bardzo poważnie - podkreślił Andrzej Duda. Zaznaczył, że spotkał się w tej sprawie m.in. z przedstawicielami KRRiT oraz prezesami TVP i Polskiego Radia.

Powiedział, że spadek wpływów uniemożliwia mediom publicznym realizowanie zadań. Chce wzmocnienia ośrodków regionalnych. "Politycznym oszustwem" nazwał mówienie o przekazaniu 2 mld zł na onkologię. - Potrzebne są w tym wszystkim rozsądek, uczciwość i prawda - podkreślił. Zwrócił uwagę na zagrożenie utraty pracy ludzi z TVP. Mówił też o konieczności "resetu".

Z decyzją prezydent Andrzej Duda czekał niemalże do samego końca. Miał bowiem czas do północy.

d44tbm0

Zobacz też: Ludzie PiS zarobią na koronawirusie? Paweł Mucha oburzony: absurdalne rozumowanie

Po Dudzie głos zabrał Mateusz Morawiecki. Jak podkreślił, nie ma zależności między środkami na media publiczne a tymi przeznaczone na inne cele, np. na walkę z koronawirusem. - W tym roku przeznaczamy rekordową liczbę środków na onkologię. Ponad 11 mld zł. W kolejnych okresach będzie ta kwota rosła - powiedział premier.

Podkreślał dużą rolę ośrodków regionalnych mediów publicznych.

d44tbm0

Witold Kołodziejski, szef KRRiT, podziękował prezydentowi za decyzję. Zrobił to również Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych. Podziękował Jackowi Kurskiemu. Jak podkreślił, zarządził głosowanie nad odwołaniem prezesa TVP. Choć wyniki poznamy w poniedziałek, Czabański przyznał, że cztery z pięciu osób zagłosowały za odwołaniem.

Przeczytaj również: Jacek Kurski o ewentualnym wecie prezydenta Andrzeja Dudy. "Śmierć TVP"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d44tbm0

Podziel się opinią

Share
d44tbm0
d44tbm0
Więcej tematów