Trwa ładowanie...

Dymisja Jacka Kurskiego? Korespondencyjne głosowanie trwa

Szef Rady Mediów Narodowych ogłosił korespondencyjne głosowanie nad odwołaniem Jacka Kurskiego - ustalila nieoficjalnie Wirtualna Polska. "Dymisja szefa TVP wydaje się przesądzona" - usłyszeliśmy.

Share
Dymisja Jacka Kurskiego? Korespondencyjne głosowanie trwaŹródło: PAP
d4clgys

Prezydent ma zdecydować ws. ustawy dającej mediom publicznym 2 mld zł w ramach rekompensaty abonamentowej. Jak ustaliła Wirtualna Polska, Andrzej Duda chce dymisji Jacka Kurskiego. Ten "oddał się do dyspozycji prezydenta". Co więcej, Krzysztof Czabański zarządził głosowanie korespondencyjne ws. odwołania prezesa TVP.

Jak ustaliliśmy nieoficjalnie - trzy osoby oddały głosy za dymisją Kurskiego. "Dymisja szefa TVP wydaje się przesądzona" - usłyszeliśmy. Na konferencji prasowej, podczas której prezydent ogłosił, że podpisze ustawę o 2 mld zł na media publiczne, przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański powiedział, że już cztery z pięciu osób zagłosowały za odwołaniem Kurskiego.

Ostateczna decyzja zostanie ogłoszona w poniedziałek.

Zobacz też: Niemal 2 mld zł dla TVP? Paweł Mucha o spotkaniu prezydenta i prezesa PiS

Procedura

W sprawach niecierpiących zwłoki przewodniczący Rady Mediów Narodowych może zarządzić głosowanie korespondencyjne. Odbywa się ono w formie elektronicznej.

d4clgys

Przewodniczący Rady przesyła na adresy poczty elektronicznej członków Rady zarządzenie o głosowaniu korespondencyjnym wraz projektem uchwały. Członkowie Rady w terminie dwóch dni oddają swój głos w formie wiadomości zwrotnej wysłanej do przewodniczącego Rady wraz z propozycją ewentualnej poprawki. W terminie 1 dnia od przesłania wiadomości zwrotnej sekretariat Rady potwierdza telefonicznie oddanie głosu przez każdego z członków Rady.
W przypadku zgłoszenia poprawki do projektu uchwały procedurę głosowania korespondencyjnego rozpoczyna się ponownie.

Dymisja Kurskiego? Co na to politycy?

W mediach społecznościowych politycy komentują zamieszanie związane z Kurskim.

"Jesteśmy świadkami dziwnego spektaklu i chaosu. A w tle walka o wpływy i 2 mld zł. Obywatele liczą się w tym wszystkim najmniej. Dla dobra Polski ta władza musi odejść" - napisała Małgorzata Kidawa-Błońska.

Europosłanka PiS, była minister Elżbieta Rafalska napisała: "Nie każdego byłoby na to stać. 'Bardziej od siebie kocham TVP i Polskę - powiedział Jacek Kurski. Udało ci się połączyć misję z oglądalnością. Zbudowałeś nowoczesną TV. Mam nadzieję, że ten scenariusz nie będzie zrealizowany".

"To, co dzieje się wokół gigantycznych pieniędzy z budżetu dla TVP, jest kuriozalne i wystawia na szwank powagę państwa. Niezależnie od dzisiejszej decyzji prezydenta Andrzeja Dudy w poniedziałek skieruję do NIK wniosek o pilną kontrolę zarządzania finansami w TVP" - zaznaczył Krzysztof Bosak.

"Kura, twój list jest dowodem na to, że zamieniłeś powierzoną ci publiczną instytucję w narzędzie partyjnej nawalanki. Nie prezydent cię powoływał, więc nie jemu powinieneś oddawać się do dyspozycji. Twój tweet pokazuje deprawację i upartyjnienie TVP. Nolens volens uzasadniłeś veto" - napisał Marek Migalski.

Jacek Kurski jest prezesem Telewizji Polskiej od stycznia 2016 roku. W skład Rady wchodzą trzy osoby wybierane przez Sejm i dwie powoływane przez Prezydenta RP, wskazane przez największe kluby opozycyjne.

d4clgys

W piątek Kurski zamieścił list do Dudy, po czym wystąpił w TVP Info.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4clgys
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4clgys
d4clgys
Więcej tematów