Trwa ładowanie...
d2eah8s

Jacek Kurski, prezes TVP, wysłał list do Andrzeja Dudy. "Oddaję się do dyspozycji pana prezydenta"

Jacek Kurski, szef TVP, pokazał internautom list, który przesłał po południu prezydentowi. "Oddaję się do dyspozycji pana prezydenta" - napisał. Andrzej Duda ma czas do północy, by zdecydować, czy podpisze ustawę dot. 2 mld zł dla TVP.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jacek Kurski, prezes TVP, napisał list do prezydenta Andrzeja Dudy
Jacek Kurski, prezes TVP, napisał list do prezydenta Andrzeja Dudy (East News, Fot: Rafał Gaglewski)
d2eah8s

Przed Andrzejem Dudą decyzja ws. podpisania ustawy przekazującej mediom publicznym 2 mld zł. "Poniżej list do pana prezydenta Andrzeja Dudy, który wysłałem do niego drogą elektroniczną dziś w godzinach popołudniowych" - napisał na Twitterze Jacek Kurski, szef TVP.

"Oddaję się do dyspozycji pana prezydenta. Chcę pana zapewnić, że moja osoba nie jest i nie będzie przeszkodą w zapewnieniu TVP stabilnych podstaw finansowania uzależnionych od pana decyzji" - podkreślił Kurski.

d2eah8s

Prezes TVP zaznaczył, że powodem napisania przez niego listu są wątpliwości prezydenta ws. podpisu ustawy oraz medialne odniesienia do niego jako szefa telewizji.

Przypomnijmy, że Wirtualna Polska ustaliła, że prezydent chciałby odwołania prezesa TVP Jacka Kurskiego, ale nie nie chce się na to zgodzić prezes PiS Jarosław Kaczyński.

PiS chce przekazać mediom publicznym 2 mld zł jako rekompensatę abonamentową. Opozycje te pieniądze przekazałaby na onkologię.

Należy zaznaczyć, że to nie prezydent powołuje szefa TVP.

d2eah8s

Przeczytaj również: Prezydent chce zmiany szefa TVP. Lider PiS staje w obronie prezesa Jacka Kurskiego. Posiedzenie Rady Mediów Narodowych odwołane

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2eah8s

Podziel się opinią

Share
d2eah8s
d2eah8s
Więcej tematów