Trwa ładowanie...
d4bdmvc

2 mld dla TVP. Ustawa na biurku prezydenta. Andrzej Duda spotka z Jackiem Kurskim

Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski podsumował konsultacje Andrzeja Dudy z KRRiT ws. rekompensaty dla mediów publicznych. Rozmowa odbyła się też z przedstawicielami mediów lokalnych. W piątek głowa państwa spotka się z prezes Polskiego Radia i szefem TVP.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Błażej Spychalski poinformował, że Andrzej Duda spotka się w piątek z Jackiem Kurskim ws. 2 mld dla TVP
Błażej Spychalski poinformował, że Andrzej Duda spotka się w piątek z Jackiem Kurskim ws. 2 mld dla TVP (East News, Fot: Stefan Maszewski)
d4bdmvc

Andrzej Duda spotkał się w czwartek w Pałacu Prezydenckim z KRRiT. Potem rozmawiał z prezesami regionalnych rozgłośni radia publicznego i dyrektorami regionalnych ośrodków telewizji publicznej. Spotkanie podsumował rzecznik Dudy. Błażej Spychalski zwracał uwagę, że nowelizacja ustawy przyznającej mediom publicznym rekompensatę w wysokości 2 mld dotyczy też mediów regionalnych.

Na spotkaniu głowa państwa podkreślała rolę lokalnych mediów, które "mają ogromne znaczenie". Chciała też wysłuchać opinii ekspertów z tej dziedziny. Rozmowy i konsultacje trwają. Prezydent w piątek ma się spotkać z prezes Polskiego Radia Agnieszką Kamińską i szefem Telewizji Polskiej Jackiem Kurskim. Spychalski podkreślił, że Duda na podjęcie decyzji ma czas do 6 marca.

Przeczytaj: Andrzej Duda spotka się z KRRiT. Będzie rozmawiał o 2 mld dla TVP

d4bdmvc

- To było wysłuchanie opinii od osób, które bezpośrednio kierują mediami regionalnymi. Prezydent chciał usłyszeć ich opinie. Prezesi wskazują na różne potrzeby, głównie w oddziałach regionalnych TVP, m.in. na stare budynki - relacjonował rzecznik głowy państwa. Spór dotyczący pieniędzy dla mediów publicznych wzrósł po tym, jak Sejm odrzucił propozycję Senatu, aby środki przeznaczyć dla dofinansowanie leczenia onkologicznego w Polsce.

Przeczytaj również: Jarosław Gowin o 2 mld na TVP. "Demagogiczna akcja, ale doceniam"

Zobacz też: Były rzecznik Andrzeja Dudy komentuje "pojawienie się" Donalda Tuska

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4bdmvc

Podziel się opinią

Share

d4bdmvc

d4bdmvc
Więcej tematów