Trwa ładowanie...
cba

100 milionów więcej na służby. PiS wzmacnia CBA

Do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Wywiadu Woskowego i Centralnego Biura Antykorupcyjnego trafić ma w 2020 r. o 100 mln zł więcej niż wcześniej zakładano w budżecie. Stanie się tak na wniosek posłów PiS.

Share
100 milionów więcej na służby. PiS wzmacnia CBA
Źródło: Forum, Fot: Andrzej Hulimka
dx4gyu0

Wniosek ws. dodatkowych 100 mln zł złożyli parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości z komisji ds. służb specjalnych - podaje "Fakt", komentując, że dzieje się to w momencie, gdy kontrowersje budzą pieniądze wykorzystywane do tej pory przez służby.

Posłowie PiS wnioskują teraz m.in. o 37,4 mln zł dla CBA, choć już wcześniej rząd w projekcie budżetu na rok 2020 przeznaczył na tę formację 213 mln zł. Jak wyjaśnia gazeta, dodatkowo kwota zostanie przeznaczona na wynagrodzenia, rozwój i modernizację.

dx4gyu0

Dziennik komentuje, że PiS zwiększa środki na CBA, choć "agenci nie potrafią upilnować swoich pieniędzy" i wskazuje kontrowersje wokół zaginięcia 15 mln zł z funduszu operacyjnego, z których część miała w reklamówce wynosić z siedziby Biura jedna z kasjerek.

Zobacz też: Tomasz Siemoniak mocno o nowym spocie Mariusza Błaszczaka: propaganda

"Fakt" przypomina też, że wcześniej CBA nie prześwietliło w odpowiednim momencie oświadczeń majątkowych Mariana Banasia, a ABW nie sprawdziło kontaktów obecnego prezesa NIK ze światem przestępczym.

dx4gyu0

PiS ma w komisji większość

Dodatkowe pieniądze dla służb są jednak niemal pewne.

- Propozycja poszła jako projekt do komisji finansów publicznych. Niestety, jak wiadomo, w każdej komisji mamy mniejszość - stwierdza w rozmowie z gazetą Maciej Gdula, poseł Lewicy.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dx4gyu0

Podziel się opinią

Share
dx4gyu0
dx4gyu0
Więcej tematów