Trwa ładowanie...
d27lupk

Zwozili niepełnosprawnych na głosowanie na PiS? Policja: sprawdzamy

Policja wyjaśnia okoliczności przywożenia busami pensjonariuszy ośrodka dla niepełnosprawnych intelektualnie na głosowanie w Tykocinie w Podlaskiem. Wiceszef komisji wyborczej zobaczył w ich rękach instrukcje-karteczki z nazwiskami kandydatów PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Doniesienia o nieprawidłowościach w Tykocinie sprawdzają policja, prokuratura i PKW
Doniesienia o nieprawidłowościach w Tykocinie sprawdzają policja, prokuratura i PKW (Agencja Gazeta, Fot: Piotr Augustyniak)
d27lupk

Na kartki napisane jednym charakterem pisma z nazwiskami polityków Prawa i Sprawiedliwości Karola Karskiego i Krzysztofa Jurgiela uwagę zwrócił uwagę jeden z członków komisji. Jej wiceszef zawiadomił policję, a ta Państwową Komisją Wyborczą.

Kiedy na miejsce przyjechał patrol, następna grupa niepełnosprawnych pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej Caritas miała nie mieć już przy sobie "instrukcji". Tym samym mieli być zupełnie zagubieni i bezradni po otrzymaniu kart do głosowania.

Sprawa stała się głośna w mediach społecznościowych, a pod wpisem wiceprzewodniczącego komisji wyborczej w Tykocinie pojawiły się doniesienia, że policjanci wezwani do lokalu nie działali właściwie.

d27lupk

Zobacz także: Burza po wpisie Krystyny Jandy. Minister rządu PiS odpowiada aktorce

Mundurowi odpierają zarzuty, wyjaśniając, że chodziło o postępowanie wobec osób niepełnosprawnych.

d27lupk

- Policjanci zabezpieczyli karteczki z nazwiskami, które posiadali pensjonariusze - mówi w rozmowie z naTemat nadkom. Tomasz Krupa, rzecznik prasowy podlaskiej policji.

Obecność psychologa i biegły grafolog

Wyjaśnia też, że we wtorek przesłuchano siedmiu pensjonariuszy DPS o różnym stopniu niepełnosprawności intelektualnej. W jednym przypadku konieczna była obecność psychologa.

Śledczy chcą powołać biegłego grafologa, żeby pomógł ustalić, kto napisał kartki z nazwiskami posłów PiS. Postępowanie nadzoruje prokuratura.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d27lupk

Podziel się opinią

Share
d27lupk
d27lupk
Więcej tematów