Trwa ładowanie...
d45en8g

Znowu internauci górą. Przypomnieli Andrzejowi Dudzie, co pisał o mediach

Andrzej Duda jest aktywny w mediach społecznościowych. I był, zanim został prezydentem. Czy żałuje niektórych wpisów z tamtego czasu? Sugerują to internauci, przypominając, co w 2012 roku pisał o mediach. "Hej Pinokio, jak się dziś czujesz" - drwią.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Konto Andrzeja Dudy na Twitterze działa od października 2010 roku.
Konto Andrzeja Dudy na Twitterze działa od października 2010 roku. (Agencja Gazeta, Fot: Mieczysław Michalak)
d45en8g

"Jedyną siłą tego rządu są media, które walczą z opozycją. To chore, bo w normalnej demokracji media patrzą rządowi na ręce" - to wpis Andrzeja Dudy z czerwca 2012 roku. Uściślijmy, że wtedy PiS był opozycją. Internauci uznali, że teraz jest właściwy moment by te słowa przypomnieć.

"Przypominam pana słowa i proszę o powtórkę" - napisał jeden z internautów Użytkownicy Twittera wprost zarzucają też prezydentowi kłamstwo.

Dlaczego akurat teraz znowu pod wpisem Dudy z 2012 roku pojawiają się nowe komentarze? "Rachunek dla TVN za patrzenie na ręce władzy na ręce - prawie 1,5 mln zł. Na razie" - tłumaczą internauci.

d45en8g

Zobacz też: Przemówienie prezydenta Dudy podczas zaprzysiężenia rządu

Kara dla TVN

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła karę w wysokości 1,48 mln zł na stację TVN za relacjonowanie wydarzeń z Sejmu podczas tzw. puczu, w grudniu ubiegłego roku. Za co? Według KRRiT stacja naruszyła prawo, publikując treści nawołujące do działań niezgodnych z prawem oraz sprzyjała zachowaniom, które zagrażały bezpieczeństwu.

Co na to TVN? Zdecydowanie nie zgadza się z decyzją Rady. Telewizja zapowiedziała, że odwoła się do Sądu Okręgowego w Warszawie.

Sprawą interesuje sie też zagranica. Departament Stanu USA wydał oświadczenie, w którym podkreślił, że decyzja Rady "wydaje się podważać wolność mediów w demokratycznej Polsce, bliskim sojuszniku" Stanów Zjednoczonych.

Źródło: Twitter/WP

d45en8g

Podziel się opinią

Share
d45en8g
d45en8g
Więcej tematów