Trwa ładowanie...

Znęcali się nad norkami. Usłyszeli wyrok

Sąd w Ostrowie Wielkopolskim skazał dwóch pracowników hodowli norek za znęcanie się nad zwierzętami. Obaj przyznali się do do winy i poddali się karze pozbawienia wolności w zawieszeniu. Wyrok nie jest prawomocny.

Share
Znęcali się nad norkami. Usłyszeli wyrok
Źródło: East News, fot: Reporters/REPORTER
d4bfgd5

Za znęcanie ze szczególnym okrucieństwem skazany został Jarosław J. Mężczyzna uderzał norką o ścianę klatki oraz o budynek. Ciskał także zwierzętami do klatki.

Drugi oskarżony to młodociany Damian Z. Drażnił i straszył on zwierzęta oraz uderzał je szpachelką.

Kluczowym dowodem w sprawie były nagrania wykonane z ukrytej kamery przez jednego z członków Stowarzyszenia Otwarte Klatki. W 2016 roku zatrudnił się na fermie i przez dwa miesiące potajemnie nagrywał karygodne traktowanie zwierząt. Film można znaleźć na stronie internetowej oraz facebookowym profilu stowarzyszenia. Nie zamieszczamy go, ponieważ niektóre sceny są zbyt drastyczne.

Sędzia uznała obu mężczyzn za winnych zarzucanych im czynów. Skazała Jarosława J. na rok więzienia w zawieszeniu na 2 lata i 2-letni zakaz posiadania zwierząt. Damian Z. usłyszał wyrok 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 3 lata. Obaj mają też zapłacić po 2 tys zł na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt w Wysocku Wielkim.

d4bfgd5

Obaj mężczyźni przyznali się do winy. Wyrok nie jest prawomocny.

Zobacz także: Czy hodowla norek na futra powinna być zakazana? Debata

"Wyrok jest dowodem na patologie i okrucieństwo związane z hodowlą wszystkich zwierząt hodowanych na futra w Polsce" - czytamy na facebookowym profilu stowarzyszenia.

13 września Otwarte Klatki organizują demonstrację w Warszawie podczas której będą się domagać lepszego traktowania zwierząt.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: tvn24.pl

d4bfgd5

Podziel się opinią

Share
d4bfgd5
d4bfgd5
Więcej tematów