Trwa ładowanie...

Znęcał się nad norkami, bo go gryzły. Okrutnie je dręczył

Prokuratura Rejonową w Ostrowie Wlkp.postawiła zarzuty znęcania się na zwierzętami 31-letniemu mężczyźnie. To pracownik fermy norek w Masanowie w powiecie ostrowskim (woj. wielkopolskie). Mężczyzna tłumaczył, że robił to, bo zwierzęta go gryzły

Znęcał się nad norkami, bo go gryzły. Okrutnie je dręczyłŹródło: Pixabay.com
d38ytbi
d38ytbi

To co robił zwierzętom było okrutne. - Mężczyzna uderzał nimi o ścianę i wrzucał je do klatek trzymając za ogon, czym naraził zwierzęta na ból i cierpienie - powiedział w Polsat News rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie wlkp. Maciej Meler.

Sprawa zaostała ujawniona po tym, jak w sieci opublikowane zostało nagranie z ukrytej kamery przez jednego z obrońców zwierząt ze Stowarzyszenia "Otwarte Klatki". Aktywista tej organizacji w ubiegłym roku zatrudnił się na fermie na okres 2 miesięcy jako pracownik i nagrał materiał o tym, jak traktowane są norki na fermie. Film zamieszczono na stronie internetowej stowarzyszenia.

Prokurator skierował do sądu wniosek o wydanie wyroku skazującego bez rozprawy. Domaga się 2 miesięcy więzienia z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na 2 lata, nadzór kuratora oraz nawiązkę w wysokości 1 tys. zł na cel związany z ochroną zwierząt. Ostateczną decyzję podejmie sąd w Ostrowie Wlkp.

Oskarżony przyznaje się do winy i wyraził zgodę na poddanie się karze. Jak tłumaczył, uderzał norkami o ścianę, bo go gryzły.

d38ytbi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38ytbi
Więcej tematów