Trwa ładowanie...

Zmyśliła kradzież żeby ratować córkę. Stanie przed prokuraturą

W poniedziałek policjanci z jednego z poznańskich komisariatów otrzymali zgłoszenie kradzieży aparatu słuchowego u dziecka. Jak ustalili, kradzież została zmyślona przez matkę. Sprawa została zgłoszona do prokuratury.
Share
Policja z dziećmi
Policja z dziećmiŹródło: PAP, Fot: Marcin Bielecki
d2vi8j1

W poniedziałek funkcjonariusze policji z komendy Nowe Miasto Poznań otrzymali zgłoszenie o kradzieży aparatu słuchowego, który miał zostać zabrany 12 letniej dziewczynce.

Jednak sprawdzając kamery monitoringu miejskiego, policjanci doszli do wniosku, że zgłoszone zdarzenie nie miało miejsca. Matka dziewczynki pytana o szczegółowe okoliczności kradzieży potwierdziła, że do zdarzenia nie doszło.

Jak zeznała, historię o kradzieży zmyśliła. Kosztujący niemal 40 tys. złotych procesor dźwięku dziewczynka miała zgubić nad morzem. Niestety - według zeznań matki - sprzęt miał być ubezpieczony wyłącznie od kradzieży. Dlatego kobieta zdecydowała się na zgłoszenie fikcyjnego zdarzenia policjantom.

d2vi8j1

Teraz sprawę zbada prokuratura. Za składanie fałszywych zeznań kobiecie grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Oskarżona kobieta znajduje się w trudnej sytuacji finansowej. Wychowuje dzieci sama i nie otrzymuje alimentów. Policjanci biorąc pod uwagę okoliczności zajścia, przekazali kobiecie kontakt do fundacji, w których powinna otrzymać bezpłatną opiekę prawną.

Wielkopolska Policja zapewnia, że niezwłocznie poinformuje, gdy tylko zbiórka na nowy aparat słuchowy dla dziewczynki zostania uruchomiona.

Napadł na policjantów podczas ucieczki. Funkcjonariusze ze Śląska publikują nagranie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2vi8j1

Podziel się opinią

Share
d2vi8j1
d2vi8j1
Więcej tematów