Trwa ładowanie...
d2ywsej
tai
06-08-2001 22:00

Zmiany z TAI: Rajewski zastąpił Kassę

Wiesław Rajewski, obecny szef Telexpressu, będzie pełnił tymczasowo funkcję odwołanego w ubiegłym tygodniu Marka Kassy, wicedyrektora TAI ds. programowych. Wiadomość tę potwierdził Michał Maliszewski, szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

d2ywsej

Rajewskiego, kojarzonego z PSL, powołał w poniedziałek na p.o. wicedyrektora jeden z członków zarządu TVP Czesław Jermanowski, związany ze Stronnictwem. Przed południem powiadomił o swojej decyzji kierownictwo Agencji.

Powołanie p.o. wicedyrektora TAI zgodnie z prawem mieści się w kompetencjach każdego członka zarządu TVP. Uchwała podejmowana przez cały zarząd niezbędna jest jedynie do powołania wicedyrektora.

Rzecznik TVP Janusz Cieliszak, pytany, czy Jermanowski konsultował swoją decyzję z prezesem TVP Robertem Kwiatkowskim, przebywającym obecnie na urlopie, odmówił odpowiedzi. Również Jarosław Pachowski, inny członek zarządu TVP (utożsamiany z SLD), nie chciał rozmawiać w poniedziałek na ten temat.

W ubiegłym tygodniu zarząd TVP odwołał Kassę z funkcji wicedyrektora TAI na jego prośbę. Kassa argumentował, że kierowane ostatnio w niektórych mediach pod jego adresem zarzuty dotyczącej zbyt dużej liczby materiałów w programach informacyjnych TVP, poruszających sprawy wsi i ruchu ludowego, mogą w związku z trwającą kampanią wyborczą niekorzystnie wpływać na wizerunek Telewizji Polskiej jako nadawcy publicznego.

Kassa był ostatnio bohaterem reportażu Gazety Wyborczej - "Żywią i informują". Napisano w nim, że informacją w TVP rządzi PSL, a uosobieniem tej władzy jest właśnie Marek Kassa. Wicedyrektor ds. programowych miał m.in. zatrudniać posłusznych sobie dziennikarzy, a nonkonformistów zmuszać do odejścia. (kar)

d2ywsej
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ywsej
Więcej tematów