WP

Zmiana czasu na letni 2019: sprawdź, czy musimy przestawić zegarki i czy to ostatnia zmiana czasu?

Zmiana czasu na letni 2019: czy zegarki musimy przestawić po raz ostatni? Z ankiety KE wynika, że większość obywateli nie uważa, by zmiana czasu była potrzebna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmiana czasu na letni 2019: sprawdź, czy musimy przestawić zegarki i czy to ostatnia zmiana czasu?
Zmiana czasu na letni 2019: sprawdź, czy musimy przestawić zegarki i czy to ostatnia zmiana czasu? (iStock.com)
WP

Zmiana czasu na letni 2019 – kiedy musimy przestawić zegarki?

Powszechnie wiadomo, że zmiana czasu ma miejsca dwa razy w roku. Wiosną, przestawiamy zegarki, kiedy przechodzimy na czas letni, a jesienią, gdy na czas zimowy. Daty zmian czasu są jednak ruchome, co oznacza, że co roku czas letni i zimowy rozpoczyna się w innym dniu. Chcąc wiedzieć, kiedy dokładnie przypada zmiana czasu w danym roku, należy zapamiętać, że zegarki z czasu zimowego na letni przestawiamy w ostatni weekend marca, a z letniego na zimowy, w ostatni weekend października. W roku 2019 zmiana czasu wypada z nocy z 30 na 31 marca.

Zmiana czasu – czy to już ostatni raz?

WP

Rok 2019 miał być przełomowym w kwestii likwidacji zmiany czasu, ale niestety (dla zwolenników tego pomysłu), prace na jej zniesieniem stale się przedłużają. Przypominamy, że 4 marca 2019 głosowano w tej sprawie w komisji transportu Parlamentu Europejskiego. Wynik głosowania ukazał, że likwidacja zmiany czasu nie nastąpi tak szybko i musimy poczekać do 2021 roku. Państwa członkowskie Unii Europejskiej będą mogły zdecydować, czy wolą zostać przy czasie zimowym (wówczas ostatni raz przestawią zegarki w październiku 2021) czy też letnim (wtedy ostatnia zmiana wypadnie w marcu 2021).

Polub WP Wiadomości
WP
WP