Trwa ładowanie...

Zmiana czasu 2019 - koniec czasu zimowego. Już w niedzielę wprowadzimy czas letni

Zmiana czasu następuje dwa razy w roku. W nocy z 30 na 31 marca czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Wskazówki zegara przesuniemy z godziny 2 na 3.

Share
Zmiana czasu 2019 - koniec czasu zimowego. Już w niedzielę wprowadzimy czas letni
Źródło: iStock.com
d3m3ypi

Zmiana czasu 2019 – wprowadzenie czasu letniego

Zmiana czasu na letni (zgodnie z prawem UE) następuje zawsze w ostatnią niedzielę marca. W 2019 roku wskazówki zegara z godziny 2 na 3 przesuniemy w nocy z 30 na 31 marca. Oznacza to, że będziemy spać o godzinę krócej.

Zmiana czasu 2019 – wprowadzenie czasu zimowego

Zmiana czasu na zimowy następuje w ostatnią niedzielę października. Zasada ta została wyznaczona przez dyrektywę UE oraz rozporządzenie premiera. W 2019 roku czas zimowy wprowadzimy w nocy z 26 na 27 października. Zmiana czasu na zimowy następuje poprzez przesunięcie wskazówek zegara z godziny 3 na 2, dzięki czemu śpimy godzinę dłużej.

d3m3ypi

Zmiana czasu przejdzie do historii

Zmiana czasu już niebawem przejdzie do historii. Zegarki po raz ostatni przestawimy w 2021 roku. Zmiana czasu zostanie wówczas zlikwidowana dzięki dyrektywie, którą we wtorek 26 marca przegłosował Parlament Europejski. Aby nowe przepisy weszły w życie, konieczna jest jeszcze akceptacja Radu Unii Europejskiej.

Ważnym etapem w procesie wycofywania zmiany czasu będzie podjęcie decyzji dotyczącej tego, który czas (letni czy zimowy) będzie obowiązywał w danym państwie. Ostateczną datą na deklarację, przy którym czasie pozostaje dany kraj, będzie kwiecień 2020 roku.

d3m3ypi

Podziel się opinią

Share
d3m3ypi
d3m3ypi
Więcej tematów