Trwa ładowanie...

Zmiana czasu 2019 – kiedy wprowadzimy czas letni? W którą stronę przestawić zegarek?

Zmiana czasu czeka nas już w najbliższy weekend. Tym razem pożegnamy czas zimowy i wprowadzimy czas letni. Niewykluczone, że będzie to jedna z ostatnich zmian czasu w historii.

Share
Zmiana czasu 2019 – kiedy wprowadzimy czas letni? W którą stronę przestawić zegarek?
Źródło: iStock.com
d3dxo8g

Zmiana czasu 2019 – od kiedy obowiązuje czas letni?

Zmiana czasu na letni odbywa się zawsze w ostatnią niedzielę marca. W 2019 roku zabiegu przesunięcia wskazówek zegara z godziny 2 na 3 dokonamy w nocy z 30 na 31 marca. Oznacza to, że tym razem nasz weekend będzie o godzinę krótszy niż zwykle.

Zmiana czasu 2019 – powrót czasu zimowego

Zmiana czasu na zimowy odbywa się zawsze w ostatnią niedzielę października. W 2019 roku czas zimowy wprowadzimy w nocy z 26 na 27 października. Dokonamy tego poprzez przesunięcie wskazówek zegara z godziny 3 na 2. Dzięki temu zabiegowi będziemy spać o godzinę dłużej.

d3dxo8g

Zmiana czasu 2019 – kiedy ostatnia zmiana czasu?

Zmiana czasu miała zostać wycofana już w 2019 roku. Nie dojedzie do tego, ponieważ Unia Europejska postanowiła dać krajom członkowskim więcej czasu na przygotowanie do ostatniej zmiany czas. Na początku marca Komisja Transportu Parlamentu Europejskiego zakończyła pracę nad projektem dyrektywy, dzięki której zmiana czasu zostanie wycofana w 2021 roku. Aby tak się stało, projekt musi zostać zaakceptowany przez Parlament Europejski oraz Radę Europejską.

d3dxo8g

Podziel się opinią

Share
d3dxo8g
d3dxo8g
Więcej tematów