Trwa ładowanie...

Zmiana czasu 2019 - kiedy przestawiamy zegarki na czas letni? Będziemy spać krócej, czy dłużej?

Zmiana czasu 2019 coraz bliżej. Pod koniec marca po raz kolejny przesuniemy wskazówki zegara. Tym razem wprowadzimy czas letni.

Zmiana czasu 2019 - kiedy przestawiamy zegarki na czas letni? Będziemy spać krócej, czy dłużej?Źródło: iStock.com
d1gsgsg
d1gsgsg

Zmiana czasu 2019 – kiedy wprowadzamy czas letni

Zmiana czasu na letni odbywa się zawsze w ostatnią niedzielę marca. W 2019 roku wskazówki zegara z godziny 2 na 3 przesuniemy w nocy z 30 na 31 marca. Oznacza to, że nasz weekend będzie o godzinę krótszy.

Zmiana czasu 2019 – kiedy wrócimy do czasu zimowego

Zmiana czasu na zimowy następuje zawsze w ostatnią niedzielę października. W 2019 roku czas zimowy wprowadzimy 27 października poprzez przesunięcie wskazówek zegara z godziny 3 na 2. Dzięki temu zabiegowi będziemy spać o godzinę dłużej.

Zmiana czasu – czy UE wycofa zmianę czasu?

W 2018 roku Unia Europejska w specjalnej ankiecie spytała Europejczyków, czy chcą likwidacji zmiany czasu. Zdecydowana większość osób, które wzięły udział w ankiecie, poparła pomysł UE.

Po zapoznaniu się z opinią Europejczyków jedna z komisji działających w Parlamencie Europejskim przygotowała projekt ustawy, dzięki któremu zmiana czasu będzie mogła zostać wycofana. W marcu lub kwietniu projekt zostanie poddany głosowaniu w Parlamencie Europejskim. Jeżeli zostanie zaakceptowany, wówczas zapozna się z nim Rada Europejska.

Zmiana czasu – kiedy ostatnia zmiana czasu?

Jeżeli projekt zostanie zaakceptowany przez wszystkie instytucje, wówczas ostatnia zmiana czasu może odbyć się w 2021 roku. Ostateczną decyzję, o tym, który czas (letni czy zimowy) będzie obowiązywał w danym kraju, państwa członkowskie podejmą samodzielnie. Będą miały na to czas do kwietnia 2020 roku.

d1gsgsg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gsgsg
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj