Zmarł Mirosław Mikietyński, były prezydent Koszalina
Mirosław Mikietyński, prezydent Koszalina w latach 2002-2010, zmarł 20 listopada. Pod koniec swojej drugiej kadencji zrezygnował z urzędu z powodu ciężkiej choroby neurologicznej. Informację o śmierci byłego gospodarza miasta przekazał Urząd Miasta Koszalin.
20.11.2024 | aktual.: 20.11.2024 21:56
Mirosław Mikietyński, który pełnił funkcję prezydenta Koszalina od 2002 do 2010 r., zmarł 20 listopada. Urząd Miasta Koszalin poinformował o jego śmierci.
"Dziś, 20 listopada, zmarł Mirosław Mikietyński. Prezydent Koszalina w latach 2002-2010, od 2009 roku Honorowy Obywatel Koszalina. Przez wielu uważany za prezydenta, który pchnął Koszalin na ścieżkę rozwoju" – przekazał w środę UM Koszalin w mailu do mediów.
Mikietyński zrezygnował z urzędu z powodu ciężkiej choroby neurologicznej. Zachorował na stwardnienie zanikowe boczne, nieuleczalną chorobę neurologiczną.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Zasługi Mirosława Mikietyńskiego
Podczas jego kadencji Koszalin otrzymał wiele wyróżnień, takich jak Gmina Fair Play i Lider Zarządzania w Samorządzie Lokalnym 2004. Miasto skutecznie pozyskiwało fundusze unijne i rozwijało infrastrukturę. Wspominając prezydenta Mikietyńskiego, UM Koszalin, przypomniał również, że w 2002 r. w mieście panowało ponad 20-procentowe bezrobocie, a w ciągu sześciu lat spadło do 8 procent.
Mikietyński był prezesem Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego oraz przewodniczącym Komisji Zdrowia w Związku Miast Polskich. W latach 2003-2007 pełnił funkcję prezesa Euroregionu Pomerania.
Życie prywatne i zawodowe
Mirosław Mikietyński urodził się w 1957 r. w Okonku. Był chirurgiem dziecięcym i dyrektorem szpitala w Koszalinie. W 2000 r. otrzymał tytuł "Menadżer Roku w Służbie Zdrowia". Prezydent RP Lech Kaczyński uhonorował go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Mikietyński był miłośnikiem tenisa, koszykówki i jazzu. Jego żona Urszula była pediatrą, a synowie Grzegorz i Michał kontynuują rodzinną tradycję medyczną. Termin pogrzebu nie jest jeszcze znany.
Źródło: PAP, Facebook, WP Wiadomości