Trwa ładowanie...

"Złoty Pumeks" od Owsiaka dla Kurskiego. Wiadomości znów milczą o WOŚP

Kiedy Jurek Owsiak na antenie TVN24 tryumfalnie ogłaszał zebranie podczas finału WOŚP 105 570 801 zł i 49 groszy, TVP Info zajmowało się zatrzymaniem we Wrocławiu mężczyzny podejrzewanego o pedofilię. "Fakty" potraktowały wiadomość o rozliczeniu finału jako najważniejszą wiadomość dnia, "Wiadomości" TVP1 nie poświęciły jej uwagi. Podczas uroczystości na Zamku Królewskim w Warszawie Jurek Owsiak zadedykował Jackowi Kurskiemu nagrodę "za szybkość".

"Złoty Pumeks" od Owsiaka dla Kurskiego. Wiadomości znów milczą o WOŚPŹródło: PAP, fot: Marcin Obara
d43mc9i

W TVP ani słowa

"Wiadomości" pierwszy materiał poświęciły kandydaturze Jacka Saryusza-Wolskiego na przewodniczącego Rady Europejskiej. Zaraz po zapowiedzi, że wywiad z Jarosławem Kaczyńskim ukaże się w "Gościu Wiadomości", najważniejszy program informacyjny telewizji publicznej zajął się koncepcją Europy dwóch prędkości i stanowisku Polski przed wyborami - gdy szefami Platformy Obywatelskiej był Donald Tusk i Ewa Kopacz - a także po wyborach, gdy Polska przestała "mieć kompleksy wobec państw europejskich". Trzeci materiał dotyczył poddania kontroli Krajowej Radzie Sądownictwa kontroli ministerstwa sprawiedliwości, kolejny - zeznaniom przed komisją śledczą ds. Amber Gold. Ważniejsza od ostatecznej kwoty zebranej przez WOŚP była także reprywatyzacja w Warszawie i protest rodziny Anny Walentynowicz przeciwko wykorzystaniu jej wizerunku na banerze, zapraszającym na Manifę. Próżno czekali widzowie na wiadomość o kwocie zebranej przez WOŚP choćby i pod koniec "Wiadomości". Tym razem prowadząca program Danuta Holecka nawet słowem
nie zająknęła się o czerwonych serduszkach, przyklejanych milionom Polaków.

"Złoty Pumeks" dla Kurskiego

Tymczasem "Fakty" TVN poświęciły kwocie zebranej przez WOŚP pierwszą wiadomość serwisu. Podczas imprezy na Zamku Królewskim w Warszawie Jerzy Owsiak dziękował "wszystkim mediom". W pewnym momencie sięgnął po pozłacaną statuetkę.

- Wszystkim mediom dziękuję ogromnie. Chciałbym tylko jedną rzecz przekazać. Taki nasz złoty pumeks. Dostaje go pan Jacek Kurski, król szybkości. 25 lat. 14 sekund - ironizował Owsiak, odnosząc się do relacji, którą w dniu finału Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy poświęciły "Wiadomości" TVP.

d43mc9i

Finał WOŚP transmitowała - inaczej, niż przez ostatnie 25 lat - nie telewizja publiczna, a telewizja TVN, choć Jacek Kurski w liście do Jerzego Owsiaka zapewniał: "Pomimo podjętej przez Fundację WOŚP decyzji, że współgospodarzem 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w dniu 15 stycznia 2017 r. będzie stacja TVN, pragnę poinformować Pana, że Telewizja Polska S.A. nie uchyli się od informowania o przebiegu i rezultacie corocznej zbiórki Orkiestry na swoich antenach".

Internet kpi

I tym razem internauci nie powstrzymali się od złośliwych komentarzy pod adresem PiS i TVP. Telewizja publiczna otrzymała cios nawet od niedawnej zwolenniczki PiS, blogerki Kataryny. Nawiązała do dnia, w którym odbywał się finał WOŚP. Właśnie tego dnia prowadzący "Wiadomości" Krzysztof Ziemiec poświęcił 14 sekund na informację o odbywającym się finale.

(fot. twitter.com)
Źródło: (fot. twitter.com)

Inny użytkownik Twittera także nie krył satysfakcji, choć nie jest ona pełna.

Hitem okazał się także "Złoty Pumeks" od WOŚP.

Powstrzymać nie mógł się również politolog Marek Migalski, w przeszłości związany z PiS (dziś zawodowy komentator potknięć partii rządzącej). Zestawił kwotę zebraną przez z WOŚP z tą... przeznaczoną przez rząd na pomoc syryjskim szpitalom. Faktycznie, wyszło niezbyt imponująco.

Wskazywano także na ciekawą prawidłowość. Im bardziej PiS uderza w WOŚP, tym... więcej WOŚP zbiera pieniędzy.

Na szczęście nie ma w polityce takiej porażki, której nie można byłoby przekuć w sukces. Pojawiły się już pierwsze pomysły. Trzeba przyznać, całkiem zgrabne.

d43mc9i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43mc9i
Więcej tematów