Trwa ładowanie...
zima
22-10-2015 10:54

Zima w Tatrach, trudne warunki na szlakach. "Prosimy o ostrożność"

Miejscami jest ponad 20 cm śniegu, a prawie wszystkie szlaki są oblodzone - to oznacza, że Tatrach zima zagościła już na dobre. Z powodu trudnych warunków panujących w górach, taternicy przestrzegają przed wychodzeniem na piesze wędrówki.

Zima w Tatrach, trudne warunki na szlakach. "Prosimy o ostrożność"Źródło: Kamera internetowa IMGW
d3og3ya

- Po ostatnim opadzie mokrego śniegu na szlakach turystycznych, mogą zalegać gałęzie. Ponieważ drzewa nie zdążyły jeszcze zrzucić liści, świeży śnieg powoduje ich przyginanie do ziemi, także złamania. Służby Parku na bieżąco je usuwają, ale podobnej sytuacji można się spodziewać po każdym opadzie śniegu w najbliższym czasie. Dlatego wędrowanie w takich warunkach jest niebezpieczne. Prosimy o ostrożność - apelują pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Z powodu zimy, która już zawitała w Tatrach, zamknięty zostanie dojazd do najbardziej popularnego miejsca w górach. Z trasy nie będą mogły skorzystać również osoby niepełnosprawne.

- Od 22 października wydawanie zezwoleń na wjazd do Morskiego Oka zostaje wstrzymane. Zamknięcie drogi dla ruchu samochodowego potrwa do wiosny - informuje TPN. - Szlaki, przysypane warstwą mokrego śniegu, są bardzo śliskie, a na drodze pojawiają się niebezpieczne lokalne oblodzenia jezdni. W związku z tym tymczasowo zawieszamy wydawanie zezwoleń na dojazd dla osób niepełnosprawnych. Najprawdopodobniej - w zależności od warunków pogodowych - zaprosimy ponownie w kwietniu - przekazali pracownicy.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3og3ya
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3og3ya
Więcej tematów