Trwa ładowanie...

Zginął Siergiej Carkow, elitarny snajper wojsk Putina

Siergiej Igorewicz Carkow służył w kompanii strzeleckiej snajperów. Był najlepszym strzelcem w brygadzie, dowodził też kompanią. Jednego z najlepszych syberyjskich snajperów wytropili i zlikwidowali żołnierze Sił Zbrojnych Ukrainy.

Share
Na wojnie w Ukrainie zginął jeden z najbardziej utytułowanych rosyjskich snajperów. Zdjęcie ilustracyjne. Na wojnie w Ukrainie zginął jeden z najbardziej utytułowanych rosyjskich snajperów. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: East News, fot: NATO Multimedia Library
d3r95xb

Dowódca plutonu snajperów z Transbaikalia zginął podczas operacji specjalnej na Ukrainie - podał na Twitterze serwis Truxa.

Siergiej Carkow należał do kompanii strzeleckiej snajperów 1. plutonu strzelców, młodszy sierżant urodził się w 1983 roku w Borzi. Należał do grupy najbardziej utytułowanych strzelców wyborowych w armii rosyjskiej.

Młodszy sierżant Siergiej Carkow zginął podczas operacji specjalnej na Ukrainie – poinformował CHITA.RU 17 maja komisariat wojskowy regionu. Elitarny snajper został pośmiertnie odznaczony Orderem Odwagi.

- Sergey Igorevich Carkov służył w kompanii strzeleckiej snajperów. Był najlepszym snajperem w brygadzie. Wszyscy bardzo go szanowali, był profesjonalistą, cieszył się autorytetem. Nikt nie mógł uwierzyć, że mu się to może przydarzyć - poinformował rosyjski wojskowy urząd meldunkowo - zaciągowy. Pogrzeb Carkowa odbył się 10 kwietnia.

d3r95xb

Siergiej Carkow od 2016 roku był stałym uczestnikiem i wielokrotnym zwycięzcą międzynarodowych rozgrywek wojskowych w konkursie Sniper Frontier.

Rosjanie tracą dowódców

Wojska Putina tracą najważniejszych dowódców. Giną też oficerowie, bez których wojskowa machina nie może działać sprawnie. Zachodni eksperci szacują, że na froncie w Ukrainie zginęło już kilkunastu rosyjskich generałów. Ukraińskie służby dodają, że Rosjanie stracili o wiele więcej dowódców brygad i batalionów.

- Do tej pory zginęło co najmniej 10 lub 11 rosyjskich generałów. To oszałamiająca liczba, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę, że armia amerykańska straciła jednego generała podczas dziesięcioleci walk w Iraku i Afganistanie - stwierdził na początku maja w wywiadzie dla Ukrinform, były dowódca sił USA i NATO w Iraku i Afganistanie, generał David Petraeus.

d3r95xb

- Jest to potężny cios w system kontroli sił rosyjskich. Można sobie tylko wyobrazić, że liczba poległych dowódców batalionów i brygad jest wielokrotnie wyższa niż zabitych generałów - dodał.

Czytaj także:

Źródło: 24tv.ua/chita.ru/WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3r95xb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d3r95xb
d3r95xb
Więcej tematów