Trwa ładowanie...
d3hzioc

Zemke: weźmiemy niemieckie Leopardy i MIG-i

Wiceminister obrony narodowej, poseł SLD Janusz Zemke potwierdził w piątek, że strona polska ma zamiar przejąć 128 niemieckich czołgów Leopard II do końca tego roku.

d3hzioc
d3hzioc

Gość Salonu Politycznego Trójki podkreślił, że ministerstwo nie ma obecnie środków na zamówienie 128 nowych czołgów w przemyśle polskim. Wyjaśnił także, że strona polska mogła wybierać między przyjęciem Leopardów od Bundeswehry, albo modernizowaniem co roku kilkunastu czołgów.

Minister Zemke potwierdził, że do końca tego roku powinno do nas przylecieć także 13 samolotów MIG-29. Kolejne 10, które biorą udział w ćwiczeniach na terenie Kanady i Stanów Zjednoczonych, ma dolecieć w terminie późniejszym.

Za 23 samoloty mamy zapłacić symboliczne euro. Pożytek strony niemieckiej z tej transakcji - zdaniem ministra Zemkego - polega na tym, że przekazują samoloty w dobre ręce.

Poza tym Niemcy chcą ujednolicić swoje samoloty, a mają tylko jedną eskadrę maszyn MIG 29. Minister Zemke zwrócił uwagę, że samoloty te nadal pozostaną w strukturach NATO. (and)

d3hzioc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hzioc
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj