Trwa ładowanie...

Zdzisław Krasnodębski wiceprzewodniczącym PE? "Mocny i poważny kandydat"

Kandydaturę Zdzisława Krasnodębskiego muszą jeszcze zaakceptować i zgłosić Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy. Niepisana umowa pomiędzy europosłami jest taka, że odwołanego Ryszarda Czarneckiego ma zastąpić ktoś z jego frakcji.

Share
Zdzisław Krasnodębski wiceprzewodniczącym PE? "Mocny i poważny kandydat"Źródło: PAP/EPA, fot: Maciej Kulczyński
d3gqguc

Już w środę pojawiła się nieoficjalna informacja, że miejsce odwołanego Ryszarda Czarneckiego zajmie Zdzisław Krasnodębski. Początkowo szef delegacji PiS w europarlamencie Ryszard Legutko nie potwierdzał tego. - Nic nie mam do powiedzenia w tej kwestii. To są wewnętrzne sprawy. Na razie toczą się rozmowy, jak będą sfinalizowane, to będziemy przekazywać informacje – cytuje polityka Polska Agencja Prasowa.

Ale już w rozmowie z RMF FM Ryszard Legutko potwierdził, że Zdzisław Krasnodębski jest kandydatem na funkcję wiceprzewodniczącego PE. Dodał, że jest to "mocny i pewny" kandydat. Do sprawy odniósł się w czwartek sam Zdzisław Krasnodębski. Polityk w rozmowie z TVN24 przyznał, że "jest kandydatem PiS" na tę funkcję.

W środę doszło do pierwszego w historii głosowania w PE za odwołaniem wiceprzewodniczącego. Za usunięciem Ryszarda Czarneckiego głosowało 447 europosłów, przeciw 196. 30 europosłów wstrzymało się od głosu. Głosowanie było tajne.

Zobacz też: głosowanie ws. odwołania Ryszarda Czarneckiego z funkcji wiceszefa Parlamentu Europejskiego

Odwołanie Ryszarda Czarneckiego to konsekwencja jego słów o europosłance Róży Thun. - Podczas II wojny światowej mieliśmy szmalcowników, a dzisiaj mamy Różę von Thun und Hohenstein – stwierdził polityk PiS.

d3gqguc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gqguc
d3gqguc
Więcej tematów