Trwa ładowanie...
d3t9h63

Zdalne nauczanie. Minister zapowiada, kto pierwszy wróci do szkół

Zdalne nauczanie nie obowiązuje tylko najmłodszych uczniów. Decyzji o tym, jak długo potrwa przerwa do zajęć stacjonarnych, jeszcze nie ma. Wiceminister edukacji Marzena Machałek zapowiedziała jednak w Sejmie, którzy uczniowie jako pierwsi wrócą do szkolnych budynków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdalne nauczanie. Minister zapowiada, kto pierwszy wróci do szkół
Zdalne nauczanie. Minister zapowiada, kto pierwszy wróci do szkół (Getty Images)
d3t9h63

- Powroty do nauki stacjonarnej w pierwszej kolejności dotyczyć będą uczniów klas VIII szkół podstawowych, klas maturalnych i uczniów szkół zawodowych, zwłaszcza klas najstarszych - powiedziała wiceminister edukacji Marzena Machałek, odpowiadając w środę w Sejmie na pytanie poselskie.

Wiceszefowa MEN wyjaśniła również, że możliwe jest także przesunięcie egzaminów zawodowych z sesji styczniowej na czerwiec.

- Po okresie wiosennego lockdownu pierwsze decyzje powrotu do zajęć stacjonarnych dotyczyły przede wszystkim kształcenia praktycznego - przypomniała Machałek.

d3t9h63

Zobacz też: Kaczyński jak Jaruzelski? Rafał Trzaskowski mówi o "prowokacji"

Machałek zastrzegła, że nie można ograniczyć podstawy programowej w kształceniu zawodowym.

- Nie można, mając konkretny zawód, zdany egzamin, nie można czegoś w tym zawodzie nie umieć, co odpowiada za bezpieczeństwo, za jakość wykonanej pracy - stwierdziła.

d3t9h63

Zdalne nauczanie. Miliony uczniów przed komputerami

Przypomnijmy: od poniedziałku (26 października) w sposób zdalny odbywa się nauka w klasach IV-VIII szkół podstawowych i we wszystkich klasach szkół ponadpodstawowych oraz placówkach kształcenia ustawicznego i centrach kształcenia zawodowego.

Zdalny tryb nauki dotyczy około 1 mln 800 tys. uczniów szkół ponadpodstawowych i niemal 2 mln uczniów starszych klas szkół podstawowych.

Nauka stacjonarna dotyczy z kolei 1,4 mln przedszkolaków oraz 1,1 mln uczniów klas I-III szkół podstawowych.

Źródło: sejm.gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3t9h63

Podziel się opinią

Share
d3t9h63
d3t9h63
Więcej tematów