Trwa ładowanie...

Zbigniew Kuźmiuk do Fransa Timmermansa: kiedy pan zrezygnuje ze stanowiska?

Podczas obrad Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych deputowany do Parlamentu Europejskiego Zbigniew Kuźmiuk zwrócił się do wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa słowami: - mam nadzieję, że Pan rzeczywiście zrezygnuje z reprezentowania Holandii w Komisji, bo nie ma pan mandatu demokratycznego.

Share
Zbigniew Kuźmiuk do Fransa Timmermansa: kiedy pan zrezygnuje ze stanowiska?
d3u4gai

Kuźmiuk zapewnił Timmermansa, że polski Trybunał Konstytucyjny pracuje dobrze. - Chciałbym pana uspokoić - zaznaczył polski eurodeputowany. - Od momentu,kiedy skończyła się kadencja jego poprzedniego przewodniczącego, funkcjonuje on dobrze. Ostatnio rozstrzygał w pełnym składzie, a więc udział brali i sędziowie wybierani przez poprzednią większość parlamentarną i obecną - tłumaczył. Podkreślił, że TK jest "w pełni pluralistyczny".

- Proszę się Panie komisarzu z tego nie śmiać, bo to jest rzeczywistość - tymi słowami zwrócił się Kuźmiuk do Timmermansa. Można wtedy było usłyszeć na sali oklaski.

d3u4gai

- Chciałbym pana zapytać, kiedy pan zrezygnuje ze stanowiska komisarza, bo właśnie stracił pan mandat demokratyczny, żeby te funkcję sprawować - powiedział polski eurodeputowany. Zwrócił przy tym uwagę, że partia, którą reprezentuje Timmermans, przegrała wybory. Z tego powodu Kuźmiuk, jak zaznaczył, liczy, że wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej wyciągnie wnioski i zrezygnuje z reprezentowania swojego kraju w Komisji.

d3u4gai

Podziel się opinią

Share
d3u4gai
d3u4gai
Więcej tematów