Trwa ładowanie...
d1wkyyc

Zatrzymani kolejni celnicy ws. Gawronika

Na polecenie katowickiej prokuratury policja zatrzymała pięciu pracowników urzędów celnych w Kostrzynie i Olszynie. Są podejrzani o udział w wyłudzaniu podatku VAT.

Share
d1wkyyc

To ciąg dalszy sprawy wielomilionowych oszustw, w którą zamieszani są m.in. były senator Aleksander Gawronik i ścigany listem gończym były poseł AWS Marek Kolasiński. Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Katowicach.

W zeszłym tygodniu Gawronik został skazany na 3 lata i 8 miesięcy więzienia za przywłaszczenie 1,8 mln zł z kasy spółki Art-B. Na ogłoszenie wyroku Gawronik został doprowadzony z aresztu. W maju zeszłego został aresztowany pod zarzutem udziału w gangu pruszkowskim oraz wyłudzenia podatku VAT znacznej wartości. Zatrzymano go między innymi na podstawie zeznania świadka koronnego - jednego z byłych bossów mafii pruszkowskiej - "Masy".

Według prokuratury, na granicy w Słubicach w 1999 r. miała powstać firma, która zajmowała się zwrotem podatku VAT. Mechanizm był prosty - osoba przekraczająca granicę kraju zostawiała fakturę na zakup papierosów. Firma Gawronika fałszowała liczbę wywiezionych papierosów i w ten sposób zarabiała.(ck)

d1wkyyc

Podziel się opinią

Share
d1wkyyc
d1wkyyc
Więcej tematów