Trwa ładowanie...

Rosja wróci na dobre? Węgierski minister zaszokował

Węgierski minister spraw zagranicznych, Peter Szijjarto, podczas swojego pobytu na sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ potwierdził, że spotka się z rosyjskim ministrem spraw zagranicznych, Sergiejem Ławrowem. Szijjarto, wyraził nadzieję, że wielu jego kolegów z Zachodniej Europy podzieli jego stanowisko i również spotka się z Ławrowem.

Peter Szijjarto, węgierski minister spraw zagranicznychPeter Szijjarto, węgierski minister spraw zagranicznychŹródło: East News, fot: John Minchillo
d4ivoj4
d4ivoj4

Szijjarto podkreślił rolę, jaką pełni ONZ jako platforma do rozmów między stronami o przeciwnych stanowiskach. Zaznaczył, że jest to istota i cel istnienia tej organizacji międzynarodowej.

W swojej wypowiedzi Szijjarto stwierdził: - Świat powinien wykorzystać ten tydzień, aby zaprowadzić pokój na Ukrainie. Tutaj są Rosjanie, tutaj są Ukraińcy, tutaj są Amerykanie, Francuzi i tutaj byłaby okazja, aby wszyscy porozmawiali ze sobą na tak zwanym neutralnym gruncie.

d4ivoj4

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Rosyjskie linie mogą się posypać? “Tak samo było z Chersoniem”

Pierwsze takie spotkanie od początku wojny

To nie będzie pierwsze spotkanie Szijjarto z Ławrowem od czasu, gdy Rosja rozpoczęła pełnoskalową inwazję na Ukrainę. Węgierski minister spraw zagranicznych podczas swoich podróży do Rosji miał okazję spotkać się również z innymi rosyjskimi politykami, w tym z Aleksandrem Nowakiem, wicepremierem odpowiedzialnym za sprawy energetyczne.

W lutym tego roku Szijjarto odwiedził Mińsk, co tłumaczył koniecznością utrzymania kanałów komunikacyjnych. Ta wizyta spotkała się jednak z krytyką ze strony Parlamentu Europejskiego, który w połowie września wydał rezolucję krytykującą tę wizytę jako sprzeczną z polityką Unii Europejskiej wobec Białorusi i Rosji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4ivoj4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d4ivoj4
Więcej tematów