Trwa ładowanie...

Zaskakujące wolty posła Jacka Ozdoby. W cztery miesiące trzy razy zmienił szyld partyjny

Świeżo upieczony poseł Jacek Ozdoba na początku lipca twierdził, że jest członkiem Porozumienia Jarosława Gowina. W wyborach parlamentarnych startował jako bezpartyjny, a dziś jest członkiem Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry.
Share
Poseł Jacek Ozdoba i europoseł Patryk Jaki z Solidarnej Polski
Poseł Jacek Ozdoba i europoseł Patryk Jaki z Solidarnej PolskiŹródło: PAP, Fot: Rafał Guz
d3esirq

W wyborach do Sejmu PiS zdobył 235 mandatów, ale część z nich to sukces innych partii: Porozumienia Jarosława Gowina, Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry i Partii Republikańskiej, której przedstawicielka również znajdzie się w parlamencie.

Zgodnie z Kodeksem wyborczym kandydaci na posłów muszą podać swoją przynależność partyjną. Niektórzy mają z tym problem. Takim posłem jest Jacek Ozdoba, który został wybrany do Sejmu z Płocka (okręg nr 16).

Wcześniej Ozdoba był radnym warszawskiego Mokotowa, a od 2018 r. jest stołecznym radnym miejskim. Kiedy startował w ostatnich wyborach samorządowych Portal Samorządowy PAP opisywał go jako członka Polski Razem, partii Jarosława Gowina, założonej w 2013 r. Dwa lata temu przekształciła się ona w Porozumienie Jarosława Gowina.

d3esirq

W lipcu tego roku Jacek Ozdoba potwierdził dziennikarzowi portalu Wyborcza.pl, że jest politykiem Porozumienia. Jednak trzy miesiące później, startując do Sejmu, Ozdoba określił się jako bezpartyjny. Poparcia udzielał mu Patryk Jaki z Solidarnej Polski.

Już w nowej partii

Kilka dni po wyborach europoseł Jaki zaliczył posła z Płocka do członków Solidarnej Polski. "Można już oficjalnie ogłosić, że Solidarna Polska ma 20 parlamentarzystów. 18 posłów i 2 senatorów. Nasi ludzie, w większości z niskich miejsc, robili świetne wyniki. Byli dużym wzmocnieniem list" - napisał były wiceminister sprawiedliwości na Twitterze. Do tweeta dołączył grafikę, z której wynika, że Jacek Ozdoba jest posłem jego partii.

Wyborcza.pl zapytała Jacka Ozdobę, kiedy dołączył do Solidarnej Polski i dlaczego określił się jako kandydat bezpartyjny. Poseł nie odpowiedział.

d3esirq

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3esirq

Podziel się opinią

Share
d3esirq
d3esirq
Więcej tematów