Trwa ładowanie...
d3faps1

Zapomniał się w pogoni za kotem. Trzeba go było ściągać z drzewa

Ściąganie kotów z położonych wysoko konarów to dla strażaków chleb powszedni. Ale rzadko dochodzi do sytuacji, gdy z takiej opresji trzeba ratować dużego psa. Tak stało się w przypadku owczarka niemieckiego, którego zwierzęce instynkty zapędziły na sam czubek drzewa w pogoni za dachowcem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lathrop w Kaliforni (USA). Owczarek niemiecki utknął na czubku drzewa
Lathrop w Kaliforni (USA). Owczarek niemiecki utknął na czubku drzewa (Facebook.com, Fot: Lathrop Manteca Fire District)
d3faps1
  • Owczarek niemiecki utknął na drzewie
  • Psa musieli ściągać z góry strażacy
  • Sprowadzone na ziemię zwierzę dostało wodę i tlen

Do nietypowej sytuacji doszło na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, w miejscowości Lathrop w Kaliforni. Jak podaje tvn24.pl, owczarek niemiecki spacerował z właścicielką, ale jego uwagę przyciągnął kot. Reakcja psa była natychmiastowa. Zwierzę zerwało się ze smyczy i rzuciło w pościg.

Czworonóg był tak zdeterminowany, że nawet nie zauważył, gdy wraz ze ściganym znalazł się w na szczycie wysokiego drzewa. Niestety, nie był w stanie samodzielnie zejść. Właścicielka musiała więc poprosić o interwencję... straż pożarną.

d3faps1

Pies prosto z drzewa

Na pomoc uwięzionym zwierzakom ruszyli więc ratownicy z lokalnej jednostki Lathrop Manteca Fire District. Na swoim profilu społecznościowym uwiecznili całą akcję ściągania uwięzionych kilka metrów nad ziemią czworonogów. Strażacy nie mieli większych kłopotów ze sprowadzeniem owczarka po drabinie na dół.

W rozmowie z dziennikarzami, jeden z biorących udział w akcji ratowników wyznał, że mimo swojego 10-letniego stażu nie spotkał się dotąd z tak dużym psem na tak wysokiej gałęzi. "Cieszę się, że wszystko poszło dobrze dla tego psiaka i wszyscy jesteśmy prawie pewni, że pomyśli dwa razy o ściganiu kotów po kolejnym drzewie" - napisali strażacy na Facebooku. Gdy szukający wrażeń pupil był już bezpieczny na dole, podano mu tlen dla uspokojenia i wodę.

d3faps1

Post ze zdjęciami z interwencji przez trzy dni zdobył prawie 4 tys. reakcji, ponad tysiąc komentarzy i 4,3 tys. udostępnień.

Źródło: tvn24.pl

d3faps1

Zobacz wideo: Ledwo wystawiał pysk. Mężczyzna nagrał zmagania pupila

d3faps1

Podziel się opinią

Share
d3faps1
d3faps1
Więcej tematów