Trwa ładowanie...

Zamieszanie wokół oświadczenia majątkowego Łukasza Szumowskiego. Minister zdrowia wypełnił nowe

"Najładniej jak umiałem" - tak, jak podkreśla Łukasz Szumowski, wypełnił swoje nowe oświadczenie majątkowe. Odczytanie poprzedniego było nie lada wyzwaniem. Minister zdrowia zapewnia, że nie ma nic do ukrycia, po prostu "bazgrze".

Share
Zamieszanie wokół oświadczenia majątkowego Łukasza Szumowskiego. Minister zdrowia wypełnił nowe
Źródło: PAP
d3az8ln

Łukasz Szumowski to obecnie jeden z najpopularniejszych polityków. Choć cieszy się sporym zaufaniem Polaków - o czym świadczą wyniki sondaży - to stał się też bohaterem tzw. afery maseczkowej. Ci, którzy chcieli "sprawdzić" ministra, mieli problem z przeczytaniem tego, co wpisał szef resortu zdrowia w swoim oświadczeniu majątkowym. Polityk postanowił zareagować.

Jak podaje "Super Express", Szumowski wypełnił najnowsze oświadczenie majątkowe w obecności dziennikarzy gazety. "Tym razem zrobił to czytelnie, nie będzie więc żadnych wątpliwości co do tego, ile oszczędności posiada minister na koncie i jakie ma samochody" - czytamy.

d3az8ln

- Moje poprzednie oświadczenie było podobno nieczytelne. Jestem dysgrafikiem. Generalnie bazgrzę jak kura pazurem i zawsze kosztowało mnie to w szkole niższe oceny. Dlatego wypełniłem nowe oświadczenie najładniej jak umiałem - podkreślił minister zdrowia. Jednocześnie zapewnił, że nie ma nic do ukrycia.

<a href="https://wiadomosci.wp.pl/jadwiga-emilewicz-6215982627407489c">Jadwiga Emilewicz</a> chce zostać prezesem Porozumienia? Jasne stanowisko <a href="https://wiadomosci.wp.pl/jaroslaw-gowin-6030162542604929c">Jarosława Gowina</a>

Oświadczenie majątkowe Łukasza Szumowskiego

Co znajdziemy w oświadczeniu majątkowym Szumowskiego? Minister zdrowia ma 34 tys. 428 zł oszczędności. Posiada trzy działki o łącznej powierzchni prawie 4 tys. mkw.

Ma trzy samochody: Toyota Yaris z 2008, Land Cruiser z 2005 i Mercedes Benz z 1959, dwa zegarki: Omega Seamaster i IWC, pióra pary prezydenckiej - Lecha i Marii Kaczyńskich oraz 15 obrazów wartych łącznie ok. 50 tys. zł. To nie wszystko. Szumowski ma też księgozbiór liczący ok. 500 woluminów.

Szef resortu zdrowia ma również kredyt hipoteczny w BRE Banku na 519.518 franków szwajcarskich.

Źródło: se.pl

Koronawirus z Polsce i na świecie. Zobacz mapę. Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3az8ln

Podziel się opinią

Share
d3az8ln
d3az8ln
Więcej tematów