Trwa ładowanie...
d1umwdr

Zalew Szczeciński. Zaginęło dwóch Ukraińców. Trwają poszukiwania na wodzie i lądzie

Trwają poszukiwania dwóch Ukraińców, którzy zaginęli na Zalewie Szczecińskim. Policja odnalazła ich łódkę, ale nadal nie wiadomo, co stało się z nimi stało. Obecnie funkcjonariusze policji prowadzą poszukiwania na brzegu, a płetwonurkowie przeszukują dno akwenu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zalew Szczeciński. Zaginęło dwóch Ukraińców. Trwają poszukiwania na wodzie i lądzie
Zalew Szczeciński. Zaginęło dwóch Ukraińców. Trwają poszukiwania na wodzie i lądzie (Getty Images)
d1umwdr

- Zgłoszenie dostaliśmy w niedzielę około 20. Dwóch mężczyzn narodowości ukraińskiej prawdopodobnie wzięło łódkę i popłynęło na zakupy. Nie wiadomo, co się z nimi następnie stało. Nie ma pewności, czy po wizycie w sklepie Ukraińcy dotarli z powrotem do swojej łódki i czy nią płynęli - mówi Wirtualnej Polsce sierż. szt. Katarzyna Leśnicka oficer prasowy Komendy Powiatowej w Policach.

W poniedziałek około południa policjanci znaleźli łódkę na brzegu Jeziora Nowowarpieńskiego, w pobliżu miejscowości Nowe Warpno. Jest ono położone w południowej części Zalewu Szczecińskiego. Nieoficjalnie mówi się, że łódka była wypożyczona, a zaginięcie mężczyzn zgłosił jej właściciel, kiedy nie została ona zwrócona w terminie. On również przekazał policji wszelkie Informacje o Ukraińcach które mogą posłużyć do ich identyfikacji.

d1umwdr

Obecnie policja z psem tropiącym prowadzi poszukiwania na lądzie, natomiast akwen przeszukuje Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa oraz płetwonurkowie straży pożarnej. Policja zakłada, że Ukraińcy albo porzucili łódkę i oddalili się lądem albo też wypadli za burtę.

Zobacz też: Wybory 2020. Nie będzie wymiany Roberta Biedronia. Polityk Lewicy tłumaczy, z czego wynikają spadki w sondażach

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1umwdr

Podziel się opinią

Share

d1umwdr

d1umwdr
Więcej tematów