ycipk-2ugvaq

Załamanie pogody na południu kraju. Synoptycy ostrzegają

W związku z pogorszeniem pogody na południu Polski synoptycy ostrzegają przed intensywnymi opadami śniegu oraz zawiejami i zamieciami śnieżnymi. Warunki na drogach stają się coraz bardziej niebezpieczne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na drogach panują coraz trudniejsze warunki pogodowe
Na drogach panują coraz trudniejsze warunki pogodowe (PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
ycipk-2ugvaq

IMGW wydał ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu dla Podkarpacia, Małopolski, Śląska i Dolnego Śląska. Najgorsze warunki przewidywane są w Beskidach, w okolicach Bielska-Białej, Cieszyna oraz Żywca. W niektórych miejscach opady śniegu przewidywane są nawet do czwartku - informuje na swojej stronie internetowej PAP. Dodatkowo pada tam też deszcz, co powoduje gołoledź.

Ponadto w województwach podkarpackim i śląskim wydano także alerty przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi. Cały czas wieje mocny wiatr, który przybiera na sile. IMGW wydał ostrzeżenia dla siedmiu województw, nie tylko na południu kraju. Obowiązują one na Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce, Zachodnim Pomorzu, Ziemi Lubuskiej, Kujawach, Pomorzu, a także w Łódzkim. Na Lubelszczyźnie możliwe oblodzenie.

ycipk-2ugvaq

Mimo coraz trudniejszych warunków na trasie GDDKiA informuje, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Pracuje nad tym 14 pojazdów, przeznaczonych do zimowego utrzymania. Zarządca dróg ostrzega jednak przed lokalnymi utrudnieniami w postaci opadów białego puchu oraz mżawki czy deszczu.

Zobacz także: Andrzej Duda dla WP: Problem polega na paleniu śmieci

ycipk-2ugvaq

Źródło: pogodynka.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2ugvaq

ycipk-2ugvaq