Trwa ładowanie...
ycipk-3l5th1

Zakopane. Morskie Oko. Szokujące zachowanie turystów. Reaguje TPN

Zakopane. "Nie wchodźcie na taflę Morskiego Oka" - zakazuje Tatrzański Park Narodowy. Ale nagrania pokazują, że turyści nic sobie z tego nie robią i gromadnie spacerują po cienkim lodzie. A zagrożenie jest ogromne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Morskie Oko w Tatrach. W ubiegły weekend turyści pomimo ostrzeżeń wchodzili na zamarzniętą taflę jeziora
Morskie Oko w Tatrach. W ubiegły weekend turyści pomimo ostrzeżeń wchodzili na zamarzniętą taflę jeziora (Facebook.com, Fot: Dawid Ślęzak)
ycipk-3l5th1

Zakopane. Jeszcze przed świętami wiele osób chce poczuć klimat gór. Miejscem, które chętnie wybierają jako cel spacerów, jest oczywiście Morskie Oko. Jednocześnie ignorują wszelkie zasady zdrowego rozsądku. Jeden z internautów opublikował nagranie, pokazujące jak grupa turystów wchodzi na lód.

Nie odstrasza ich to, że warstwa lodu jest jeszcze cienka i w każdej chwili może się załamać.

ycipk-3l5th1

Zakopane. Morskie Oko. TPN przestrzega turystów

"Tatrzańskie jeziora, w tym Morskie Oko, zaczęły zamarzać - jest na nich cienka warstwa lodu - zabrania się wchodzenia na taflę, ponieważ z łatwością może się załamać" - czytamy dzisiejszy komunikat Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Na zdjęciach z ubiegłego weekendu widać, jak na zamarzniętej powierzchni górskiego akwenu pojawili się żądni wrażeń nieodpowiedzialni turyści. Nie trzeba być ekspertem by uznać, że lód w wielu miejscach nie jest tam stabilny.

To jednak nie odstrasza odwiedzających Morskie Oko lekkomyślnych wędrowców. Wśród nich - oprócz dorosłych - często można spotkać spore grupy młodych ludzi.

ycipk-3l5th1
Źródło: Archiwum prywatne
Archiwum prywatne
Podziel się

Źródło: TPN

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

ycipk-3l5th1

Zobacz wideo: Nie wchodź na lód. TPN apeluje o zdrowy rozsądek

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3l5th1

ycipk-3l5th1
ycipk-3l5th1
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów