Trwa ładowanie...
zakopane

Zakopane. Morskie Oko. Szokujące zachowanie turystów. Reaguje TPN

Zakopane. "Nie wchodźcie na taflę Morskiego Oka" - zakazuje Tatrzański Park Narodowy. Ale nagrania pokazują, że turyści nic sobie z tego nie robią i gromadnie spacerują po cienkim lodzie. A zagrożenie jest ogromne.

Share
Zakopane. Morskie Oko. Szokujące zachowanie turystów. Reaguje TPN
Źródło: Facebook.com, Fot: Dawid Ślęzak
d2t4qq7

Zakopane. Jeszcze przed świętami wiele osób chce poczuć klimat gór. Miejscem, które chętnie wybierają jako cel spacerów, jest oczywiście Morskie Oko. Jednocześnie ignorują wszelkie zasady zdrowego rozsądku. Jeden z internautów opublikował nagranie, pokazujące jak grupa turystów wchodzi na lód.

Nie odstrasza ich to, że warstwa lodu jest jeszcze cienka i w każdej chwili może się załamać.

Zakopane. Morskie Oko. TPN przestrzega turystów

"Tatrzańskie jeziora, w tym Morskie Oko, zaczęły zamarzać - jest na nich cienka warstwa lodu - zabrania się wchodzenia na taflę, ponieważ z łatwością może się załamać" - czytamy dzisiejszy komunikat Tatrzańskiego Parku Narodowego.

d2t4qq7

Na zdjęciach z ubiegłego weekendu widać, jak na zamarzniętej powierzchni górskiego akwenu pojawili się żądni wrażeń nieodpowiedzialni turyści. Nie trzeba być ekspertem by uznać, że lód w wielu miejscach nie jest tam stabilny.

To jednak nie odstrasza odwiedzających Morskie Oko lekkomyślnych wędrowców. Wśród nich - oprócz dorosłych - często można spotkać spore grupy młodych ludzi.

Źródło: Archiwum prywatne
Archiwum prywatne
Źródło: Archiwum prywatne, Fot: Monika Hering

Źródło: TPN

d2t4qq7

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz wideo: Nie wchodź na lód. TPN apeluje o zdrowy rozsądek

d2t4qq7

Podziel się opinią

Share
d2t4qq7
d2t4qq7
Więcej tematów