Trwa ładowanie...

Mężczyzna zaczął strzelać podczas przeszukania. Nie żyje

Tragiczny przebieg miała akcja CBŚP w Straszynie niedaleko Gdańska. Jak twierdzi źródło Wirtualnej Polski, podczas przeszukania jednego z domów przebywający wewnątrz mężczyzna sięgnął po broń, najprawdopodobniej maszynową, i zaczął strzelać na oślep. Wtedy policjantka oddała w jego kierunku dwa strzały, raniąc go w klatkę piersiową. Mężczyzna zmarł.

Zaczął strzelać do policjantów. Nie żyjeZaczął strzelać do policjantów. Nie żyjeŹródło: East News, fot: STANISLAW KOWALCZUK
d49hvdi
d49hvdi

Przeszukanie było związane ze śledztwem w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wytwarzaniem i handlem bronią oraz amunicją.

W sumie podczas przeszukanie w budynku, oprócz funkcjonariuszy CBŚP, przebywało dwóch mężczyzn i kobieta. W jednym z pomieszczeń na stole leżał pistolet. Nagle jeden z mężczyzn chwycił za broń i zaczął strzelać.

Jeden z policjantów próbował mu ją odebrać. W tym czasie funkcjonariuszka oddała w kierunku napastnika dwa strzały z broni służbowej. Policjanci podjęli akcję ratunkową, ale jego życia nie udało się uratować.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

d49hvdi

Zobacz też: nocna precyzja snajpera. "Myśliwi stają się zwierzyną”

Strzelanina podczas przeszukania. Ranny policjant

W zdarzeniu ranny został jeden funkcjonariusz oraz drugi z mężczyzn, który miał zostać zatrzymany. Obaj trafili do szpitala. Ich stan nie jest znany. Policjant ma prawdopodobnie postrzeloną rękę.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prokurator Grażyna Wawryniuk potwierdziła w rozmowie z PAP, że doszło do użycia broni. - Na miejscu są prokuratorzy i wykonywane są czynności - zaznaczyła.

Przeczytaj też:

Źródło: Wiadomości WP

d49hvdi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d49hvdi
Więcej tematów