Trwa ładowanie...

Z Kolei Dolnośląskich do Wiosny Roberta Biedronia. Z dużą odprawą

Jedna z działaczek Wiosny Roberta Biedronia, kandydatka nr 8 na liście tego ugrupowania do Parlamentu Europejskiego na Dolnym Śląsku, do niedawna pracowała jako specjalistka public relations w Kolejach Dolnośląskich. Tuż przed zmianą zarządu spółki została jednak zwolniona. Na otarcie łez dostała 6-miesięczne wynagrodzenie. Bez obowiązku świadczenia pracy.
Share
Działaczka Wiosny Roberta Biedronia dostała 6-miesięczną odprawę
Działaczka Wiosny Roberta Biedronia dostała 6-miesięczną odprawęŹródło: PAP, Fot: Maciej Kulczyński
d2qol5f

O sprawie pisze dziennik "Fakt". Gazeta ujawnia, że działaczka Wiosny - Katarzyna Odrowska, to prywatnie partnerka Piotra Rachwalskiego, do niedawna prezesa Kolei Dolnośląskich. Po wyborach samorządowych, gdy władzę w regionie przejęło PiS wraz Bezpartyjnymi Samorządowcami, Rachwalski - mimo że był cenionym szefem - stracił stanowisko. Zanim jednak tak się stało, zwolnił z pracy Odrowską.

Zobacz także: Scheuring-Wielgus oddała psy do schroniska. Organizacje prozwierzęce piszą list do Biedronia

Jak donosi "Fakt" działaczka Wiosny została zwolniona z trzymiesięcznym wypowiedzeniem, bez obowiązku świadczenia w tym okresie pracy. Na dodatek spółka wypłaciła jej odprawę przysługującą np. członkom zarządu - trzy dodatkowe pensje. Jak informuje dziennik, decyzję o wypłacie odprawy miał podjąć prezes Rachwalski.

Zobacz także: Biedroń i Śmiszek w pierwszym wspólnym wywiadzie telewizyjnym

Były szef Kolei Dolnośląskich w rozmowie z "Faktem" stwierdził, że okoliczności odejścia z firmy są sprawą pomiędzy pracodawcą a pracownikiem. Sprawy nie chciała także komentować Odrowska.

Źródło: "Fakt"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2qol5f

Podziel się opinią

Share
d2qol5f
d2qol5f
Więcej tematów