Trwa ładowanie...
d3ml8oi

Z bronią w ręku chcieli ukraść 2 mln zł. Jest nagranie z zatrzymania

Antyterroryści zatrzymali czterech mężczyzn, którzy napadli z bronią na pracowników jednej z firm w Wolsztynie, domagając się wypłacenia 2 mln zł. Akcję przeprowadzono równocześnie w trzech miastach. Bandytom grozi nawet 15 lat więzienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bandytom grozi do 15 lat więzienia
Bandytom grozi do 15 lat więzienia (Policja)
d3ml8oi

Sprawców rozboju namierzyli policjanci z KWP w Poznaniu. Ze względu na fakt, że sprawcy mogą posiadań broń, w zatrzymaniu brały udział jednostki antyterrorystyczne Policji. Czterech mężczyzn zatrzymano się w Gdańsku, Olsztynie i Suwałkach.

Śledztwo trwało od czerwca. Wtedy policjanci z wydziału kryminalnego otrzymali informację, że w Wolsztynie do jednej z miejscowych firm przyszło czterech nieznanych mężczyzn. Od właścicieli domagali się 2 mln zł. Doszło do rękoczynów, sprawcy grozili użyciem broni, szarpali i bili pokrzywdzonych. Odeszli z łupem kilku tysięcy złotych w gotówce.

Policja namierzyła bandytów

d3ml8oi

Kryminalni z Poznania szybko ustalili tożsamość sprawców. Okazało się, że pochodzą z województwa warmińsko-mazurskiego. Niektórzy z nich byli znani policji. Mieli na koncie różne przestępstwa kryminalne, sądowe wyroki oraz pobyty w więzieniu.

*Grożąc bronią chcieli wymusić 2 mln zł. Zobacz nagranie z zatrzymania *

Zebrane dowody pozwoliły na postawienie im zarzutów i otrzymanie zgody na zatrzymanie. Akcję zaplanowano tak, by wszystkich ująć w jednym momencie. Mężczyźni odpowiedzą za usiłowanie rozboju oraz rozbój z użyciem broni. Za tego rodzaju przestępstwa grozi im kara do 15 lat więzienia. Sąd zgodził się na tymczasowy areszt zatrzymanych.

d3ml8oi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ml8oi

Podziel się opinią

Share

d3ml8oi

d3ml8oi
Więcej tematów