Trwa ładowanie...

Wypił alkohol w Tatrach. Czekała na niego policja

Podtatrzańscy stróże prawa musieli interweniować na lądowisku TOPR w Zakopanem. Ratownicy górscy mieli na pokładzie śmigłowca agresywnego, pijanego "turystę".

Share
Na pokładzie śmigłowca TOPR pijany "turysta" stawał się coraz bardziej agresywny(Fot: KPP Zakopane)
Na pokładzie śmigłowca TOPR pijany "turysta" stawał się coraz bardziej agresywny(Fot: KPP Zakopane)Fot: KPP Zakopane
dky0qts

Nietypowe interwencje coraz częściej zdarzają się w Zakopanem - nie kryją mundurowi spod Giewontu. I jak dodają, takich nie brakuje i na tatrzańskich szlakach.

Tym razem ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego musieli zmierzyć się z pijanym i agresywnym turystą, który upił się na szlaku prowadzącym na Czerwone Wierchy.

- Mężczyzna próbował później schodzić po łańcuchach, ale widząc jego stan inni turyści zaalarmowali ratowników TOPR. Według zgłoszenia jego zdrowie i życie było zagrożone - relacjonuje asp. sztab. Roman Wieczorek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem.

dky0qts

Zobacz także: Windykacja w pandemii. "Spłacalność lepsza niż przed pandemią"

Ostatecznie po 40-latka poleciał śmigłowiec z ratownikami, którzy bezpiecznie przetransportowali go na lądowisko. Okazało się jednak, że pobudzony alkoholem mężczyzna staje się coraz bardziej agresywny.

dky0qts

- Szybka interwencja małopolskich policjantów uspokoiła krewkiego turystę, który w obecności policjantów oczekiwał na przyjazd żony. Podczas lotu i interwencji nie doszło do żadnego zniszczenia mienia ani też do bezpośredniego ataku na ratowników. Nie mniej jednak takie zachowanie w naszej ocenie jest naganne - podkreśla przedstawiciel podtatrzańskich stróżów prawa.

Podhale. Coraz więcej interwencji policji wobec turystów

Po ustalaniu personaliów "turysty" został on przekazany pod opiekę najbliższych.

- Podejmujemy coraz więcej interwencji wobec turystów, którzy za nic mają porządek, bezpieczeństwo i służby ratunkowe! Apelujemy o rozsądek! Picie alkoholu w górach może mieć katastrofalne skutki - ostrzega asp. sztab. Wieczorek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dky0qts

Podziel się opinią

Share
dky0qts
dky0qts
Więcej tematów