Trwa ładowanie...
d2nhkn0

Wyniki wyborów 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz o reakcjach na zwycięstwo Andrzeja Dudy. "Kompletnie odjechane"

Bojkot produktów od polskich rolników, "zemsta na Podkarpaciu" - tak za głosowanie na Andrzeja Dudę chcą się odegrać niektórzy wyborcy Rafała Trzaskowskiego. - To jest kompletnie odjechane - przekonuje Władysław Kosiniak-Kamysz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Część wyborców Rafała Trzaskowskiego chcą się odegrać na sympatykach Andrzeja Dudy. Szef ludowców odcina się od takich nastrojów
Część wyborców Rafała Trzaskowskiego chcą się odegrać na sympatykach Andrzeja Dudy. Szef ludowców odcina się od takich nastrojów (Flickr)
d2nhkn0

Wynik wyborów prezydenckich nie spodobał się wielu spośród ponad 10 milionów wyborców Rafała Trzaskowskiego. W sieci pojawia się mnóstwo pretensji i pomysłów na to, jak sprawić, by sympatycy Andrzeja Dudy pożałowali swojego wyboru.

Władysław Kosiniak-Kamysz odcina się od tego typu inicjatyw. Jak przekonywał na antenie Polsat News, choć jego umiarkowane i koncyliacyjne podejście nie przyniosło mu sukcesu w obecnej kampanii, to nie zamierza "schodzić z tej drogi".

Wyniki wyborów 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz o reakcjach na zwycięstwo Andrzeja Dudy. "Kompletnie odjechane"

d2nhkn0

Lider PSL wykluczył też wejście w koalicję z PiS-em. Jeszcze przed głosowaniem w II turze prezydent Andrzej Duda zaproponował jemu i liderom Konfederacji rozmowy pod szyldem "Koalicji Polskich Spraw". - Nie chcemy być przystawką PiS-u, ani przybudówką Platformy. Jako Koalicja Polska idziemy swoją drogą - przekonywał.

Zobacz też: Wybory 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz ma propozycję dla Rafała Trzaskowskiego. "Zaproszę go do współpracy"

Kosiniak-Kamysz wykluczył tym samym koalicję z większymi partnerami. Jako przykład przyszłych porozumień podał jednak przykład Senatu, gdzie opozycji udało się wygrać wybory. - Nie wchodziliśmy sobie w drogę i życzliwie patrzyliśmy w swoją stronę - wyjaśnił.

Szef ludowców stwierdził, że Rafał Trzaskowski przegrał, bo ambicje polityczne jego partii wzięły górę. - Nie mówię o sobie, ale może trzeba było poprzeć Szymona Hołownię? - ocenił.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2nhkn0

Podziel się opinią

Share

d2nhkn0

d2nhkn0
Więcej tematów