Trwa ładowanie...
dvewhhx

Wyniki wyborów 2020. Kulesze Kościelne, Wierzbinek, Godziszów. Tak głosowały "bastiony PiS"

Wyniki wyborów 2020. Kulesze Kościelne, Wierzbinek, Godziszów - te miejscowości są nazywane "bastionami PiS". Sprawdzamy, ile proc. mieszkańców wybrało Andrzeja Dudę w II turze wyborów prezydenckich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Andrzej Duda na wieczorze wyborczym
Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Andrzej Duda na wieczorze wyborczym (PAP)
dvewhhx

Kulesze Kościelne to wieś położona w województwie podlaskim, w powiecie wysokomazowieckim. Jak wynika z danych Państwowej Komisji Wyborczej, prawie wszyscy mieszkańcy tej miejscowości zagłosowali na prezydenta, który ubiegał się o reelekcję. Andrzej Duda uzyskał 92,76 proc. poparcie, a jego rywal - Rafał Trzaskowski jedynie 7,24 proc.

Kolejnym miejscem, gdzie politycy PiS mogą liczyć na spore poparcie, to Godziszów. To miejscowość, która jest położona w województwie lubelskim, w powiecie janowskim. Tam 95,24 proc. mieszkańców wybrało Andrzeja Dudę. Kandydat KO zdobył 4,76 proc. głosów.

Z kolei w wielkopolskim Wierzbinku w powiecie konińskim 84,11 proc. mieszkańców zagłosowało na obecnie urzędującego prezydenta. Rafała Trzaskowski mógł liczyć jedynie na 15,89 proc. poparcie.

dvewhhx

Zobacz: Wyniki wyborów 2020. Cezary Tomczyk mówi o "wyjątkowym skandalu". Żąda dymisji szefa MSZ

Duda uzyskał również wysoki wynik w gminie Chrzanów w powiecie janowskim w Lubelskiem. Na prezydenta zagłosowało 94,36 proc. osób. Rafał Trzaskowski zdobył zaledwie 5,64 proc.

Wyniki wyborów 2020. PKW przekazuje cząstkowe wyniki z niemal wszystkich obwodów wyborczych

Mimo że Rafał Trzaskowski wygrał w większości województw, wszystko wskazuje na to, że Andrzejowi Dudzie udało się zdobyć reelekcję. Prezydent zdobył poparcie w województwach, gdzie jest największa ludność. Najwięcej mieszkańców znajduje się m.in. na Śląsku, w Małopolsce, czy w województwie łódzkim. W porównaniu z poprzednimi danymi Rafał Trzaskowski "odbił" Mazowsze, jednak wynik miał tam najsłabszy ze wszystkich województw (51,31 proc.). Nie bez znaczenia jest również wysoka frekwencja podczas II tury głosowania w wyborach prezydenckich (ponad 68 proc.).

dvewhhx

W poniedziałek rano Państwowa Komisja Wyborcza przekazała najnowsze informacje dotyczące wyborów prezydenckich 2020. - Mamy cząstkowe i nieoficjalne wyniki. Andrzej Duda otrzymał 51,21 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski 48,79 proc. - przekazał Sylwester Marciniak.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dvewhhx

Podziel się opinią

Share

dvewhhx

dvewhhx
Więcej tematów