Trwa ładowanie...

Wyniki wyborów 2020. Kulesze Kościelne, Wierzbinek, Godziszów. Tak głosowały "bastiony PiS"

Wyniki wyborów 2020. Kulesze Kościelne, Wierzbinek, Godziszów - te miejscowości są nazywane "bastionami PiS". Sprawdzamy, ile proc. mieszkańców wybrało Andrzeja Dudę w II turze wyborów prezydenckich.
Share
Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Andrzej Duda na wieczorze wyborczym
Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Andrzej Duda na wieczorze wyborczymŹródło: PAP
delz9ro

Kulesze Kościelne to wieś położona w województwie podlaskim, w powiecie wysokomazowieckim. Jak wynika z danych Państwowej Komisji Wyborczej, prawie wszyscy mieszkańcy tej miejscowości zagłosowali na prezydenta, który ubiegał się o reelekcję. Andrzej Duda uzyskał 92,76 proc. poparcie, a jego rywal - Rafał Trzaskowski jedynie 7,24 proc.

Kolejnym miejscem, gdzie politycy PiS mogą liczyć na spore poparcie, to Godziszów. To miejscowość, która jest położona w województwie lubelskim, w powiecie janowskim. Tam 95,24 proc. mieszkańców wybrało Andrzeja Dudę. Kandydat KO zdobył 4,76 proc. głosów.

Z kolei w wielkopolskim Wierzbinku w powiecie konińskim 84,11 proc. mieszkańców zagłosowało na obecnie urzędującego prezydenta. Rafała Trzaskowski mógł liczyć jedynie na 15,89 proc. poparcie.

delz9ro

Zobacz: Wyniki wyborów 2020. Cezary Tomczyk mówi o "wyjątkowym skandalu". Żąda dymisji szefa MSZ

Duda uzyskał również wysoki wynik w gminie Chrzanów w powiecie janowskim w Lubelskiem. Na prezydenta zagłosowało 94,36 proc. osób. Rafał Trzaskowski zdobył zaledwie 5,64 proc.

Wyniki wyborów 2020. PKW przekazuje cząstkowe wyniki z niemal wszystkich obwodów wyborczych

Mimo że Rafał Trzaskowski wygrał w większości województw, wszystko wskazuje na to, że Andrzejowi Dudzie udało się zdobyć reelekcję. Prezydent zdobył poparcie w województwach, gdzie jest największa ludność. Najwięcej mieszkańców znajduje się m.in. na Śląsku, w Małopolsce, czy w województwie łódzkim. W porównaniu z poprzednimi danymi Rafał Trzaskowski "odbił" Mazowsze, jednak wynik miał tam najsłabszy ze wszystkich województw (51,31 proc.). Nie bez znaczenia jest również wysoka frekwencja podczas II tury głosowania w wyborach prezydenckich (ponad 68 proc.).

W poniedziałek rano Państwowa Komisja Wyborcza przekazała najnowsze informacje dotyczące wyborów prezydenckich 2020. - Mamy cząstkowe i nieoficjalne wyniki. Andrzej Duda otrzymał 51,21 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski 48,79 proc. - przekazał Sylwester Marciniak.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

delz9ro

Podziel się opinią

Share
delz9ro
delz9ro
Więcej tematów