Trwa ładowanie...

Wyniki wyborów 2019. Marek Suski: realizacja zobowiązań "utrudniona"

- Realizacja zobowiązań, które złożyliśmy na pierwsze 100 dni rządów będzie utrudniona ze względu na sytuację w Senacie - przyznał Marek Suski. Szef Gabinetu Politycznego premiera dodał, że "będzie to jednak możliwe do wykonania".

Wyniki wyborów 2019. Marek Suski: realizacja zobowiązań "utrudniona"Źródło: East News, fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER
d2narj7
d2narj7

Przypomnijmy: na początku października Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki ujawnili plan na pierwsze 100 dni rządów Zjednoczonej Prawicy. Wśród ustaw lub programów, które mają zostać zrealizowane znalazły się: mały ZUS, 13. i 14. emerytury, pakiet kontrolowanych badań profilaktycznych, budowa 100 obwodnic oraz zapewnienie równych dopłat dla rolników.

- Tych pięć punktów niech będzie naszym bardzo mocnym zobowiązaniem i obietnicą na kolejne kwartały. Chcemy zawrzeć pakt z obywatelami. Co cztery lata chcemy taki pakt z Polakami odnawiać. Chcemy, żeby Polska była krajem dobrobytu - zapowiadał wtedy premier Mateusz Morawiecki.

Teraz entuzjazm ostudził nieco Marek Suski. Szef Gabinetu Politycznego premiera przyznał, że na wtorkowym posiedzeniu rządu panował "nastrój analizy".

Czarzasty o kontrowersyjnych słowach Wałęsy: marna wypowiedź

- Pewne zobowiązania złożyliśmy - te pierwsze 100 dni, to jest do wykonania, pewne procesy muszą być rozpoczęte, pewne rzeczy, które można wykonać od razu powinny być wykonane - mówił w rozmowie z TVP Info.

d2narj7

- Mamy szanse zrobić to, co obiecaliśmy i zastanawialiśmy się, w jaki sposób, kiedy. Trochę rzeczywiście to będzie utrudnione, jeśli ta sytuacja w Senacie będzie wyglądać tak jak wygląda, ale to jest możliwe, będziemy się starać, pracować. Będziemy dotrzymywać słowa, bo my nie składaliśmy pustych obietnic, tylko to, co jest realne - dodał Suski.

Z kolei w wyższej izbie parlamentu, dzięki tzw. paktowi senackiemu, opozycji udało się zdobyć 51 mandatów, czyli większość.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: TVP Info

d2narj7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2narj7
Więcej tematów