Trwa ładowanie...
mateusz morawiecki

Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki zaprezentowali program PiS na 100 dni rządów

W siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Nowogrodzkiej głos zabrali prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki. Wygłosili wspólne oświadczenie.

Share
Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki zaprezentowali program PiS na 100 dni rządów
Źródło: PAP
d44mcg6

- Chcielibyśmy zapowiedzieć wartość - wiarygodność. Zapewniliśmy, że program zostanie zrealizowany, i tak się stało. W ciągu pierwszych stu dni zostaną uchwalone ustawy i programy - podkreślił Jarosław Kaczyński.

- Dotyczy to tzw. małego ZUS-u, będzie 13. i 14. emerytura, chodzi też o plan stu obwodnic i dopłaty dla rolników - wyjaśniał, czym będzie zajmował się PiS przez pierwsze sto dni rządu.

d44mcg6

Po prezesie PiS głos zabrał premier. Mówił o znaczącej uldze dla przedsiębiorców od 1 stycznia 2020 roku. - Wszystkim obywatelom, którzy ukończyli 40. rok życia, zapewnimy badania - zaznaczył Morawiecki.

Zobacz też: Sondaże przedwyborcze. Marcin Kierwiński i Ryszard Czarnecki reagują

Program PiS. Piątka na sto dni:

- Mały ZUS, 500 dla firm
- 13. i 14. emerytura
- Pakiet kontrolnych badań profilaktycznych
- Program budowy stu obwodnic
- Plan na rzecz równych dopłat dla polskich rolników

d44mcg6

Program dot. obwodnic to, jak powiedział premier, program na około 20 miliardów złotych. Mówiąc o planie wyrównania dopłat, szef rządu podkreślił, że to "poważne zobowiązanie".

- Pokazaliśmy naszą skuteczność. Pokażemy ją, jeśli wyborcy nam zaufają. Tych pięć punktów niech będzie naszym bardzo mocnym zobowiązaniem i obietnicą na kolejne kwartały. Chcemy zawrzeć pakt z obywatelami. Co cztery lata chcemy taki pakt z Polakami odnawiać. Chcemy, żeby Polska była krajem dobrobytu - dodał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d44mcg6

Podziel się opinią

Share
d44mcg6
d44mcg6
Więcej tematów