Trwa ładowanie...

Wybuch w Bejrucie. Mateusz Morawiecki reaguje

Mateusz Morawiecki zabrał głos ws. tragedii w Bejrucie. W wyniku eksplozji w porcie zginęło co najmniej 100 osób. "Polska solidarność to cecha, którą chcemy dzielić się z całym światem" - napisał premier.

Share
Wybuch w Bejrucie. Mateusz Morawiecki reaguje
Źródło: Anadolu Agency via Getty Images
d2tfycq

"Wczorajszy wybuch w Libanie wstrząsnął nie tylko Bejrutem. Dramatyczne zdjęcia eksplozji obiegły cały świat. Na takie tragedie nie możemy być i nie będziemy obojętni!" - napisał w mediach społecznościowych Mateusz Morawiecki.

Premier dodał, że wspólnie z ministrem Mariuszem Kamińskim z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji podjęli decyzję o skierowaniu pomocy do Bejrutu. W pierwszej kolejności będą to niezbędne materiały medyczne.

Po konsultacji ze stroną libańską wysłani zostaną na miejsce doświadczeni, polscy ratownicy, którzy wielokrotnie nieśli pomoc w miejscach katastrof. "Polska solidarność to cecha, którą chcemy dzielić się z całym światem"- spuentował Morawiecki.

Zobacz też: Trwa walka o przywództwo w PO? Cezary Tomczyk mówi o planach

Wybuch w Bejrucie. Najnowsze informacje

Prezydent Libanu Michel Aoun przekazał, że do wtorkowej tragedii doprowadziło 2750 ton azotanu amonu, który używany jest m.in. do produkcji bomb i nawozów. Zaznaczył jednocześnie, że sposób zabezpieczenia chemikaliów był "nieakceptowalny".

d2tfycq

Aoun zwołał nadzwyczajne posiedzenie rządu i zaapelował o pomoc w walce ze skutkami eksplozji. W stolicy Libanu stacjonują polscy żołnierze.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2tfycq

Podziel się opinią

Share
d2tfycq
d2tfycq
Więcej tematów